PLAY NOW TV BOX

Niedawno trafił na rynek TV BOX od PLAY. 

Urządzenie to służy do oglądania materiałów filmowych za pośrednictwem internetu, zainstalowanych na urządzeniu aplikacji dostępnych na Google Play oraz Cyfrowej Telewizji Naziemnej. 

Producentem urządzenia jest firma SagemCOM. Urządzenie wyposażone jest w:

- WiFi

- Ethernet

- Modem SIM

- HDMI

- USB

- Wejście zasilające 12V 1,5A

- Posiada również pilot do sterowania

Wzmacniacze GSM czy są legalne - stanowisko UKE

Na rynku pojawiło się wiele urządzeń służących do wzmacniania sygnału GSM, 3G, LTE i itp. 

Na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych można dowiedzieć się że urządzenia te mają certyfikaty i sprzedawca gwarantuje że stosowanie jego sprzętu jest zupełnie legalne. 

Kto nie chciałby mieć lepszego zasięgu GSM, szybszego transferu danych, a to wszystko w jednym zestawie za kilkaset złotych.

UWAGA!!!!!! Wzmacniacze GSM czy można stosować?

Problem zanikającego zasięgu internetu mobilnego nie należy do rzadkości. Problem ten dotyka mieszkańców nie tylko terenów wiejskich ale również coraz częściej miejskich. Wynika to z przeciążenia nadajników operatora, zakłóceń sygnału czy zbyt dużej odległości od nadajnika.

Świetnym rozwiązaniem wydaje się zastosowani wzmacniaczy sygnału. W internecie sporo jest takich urządzeń, oferujących wzmocnienie od GSM poprzez 4G LTE. Niestety polskie prawo zabrania używać tego typu urządzeń. 

A oto streszczenie rozmowy z pracownikiem

SSD vs HDD - jak wyglądają, jak działają.

Na rynku sprzętu komputerowego jakiś czas temu pojawiły się dyski SSD. Szybsze, wytrzymalsze, ogólnie lepsze. 

Jest to tylko połowa prawdy. Szybkość, zwiększona wytrzymałość oraz mniejsze zużycie energii odbywa się kosztem pojemności. Niestety dyski SSD jeszcze długo pozostaną pod tym względem w tyle. Dyski SSD są też znacznie droższe niż standardowe dyski. 

Z tego powodu postanowiłem pokazać wam różnice fizyczne i krótko opisać ich działanie. 

  

Komputer za mniej niż 200 zł

Czy możliwe jest kupienie w pełni funkcjonalnego komputera za mniej niż 200 zł?

Odpowiedź brzmi TAK.

Raspberry PI to komputer, o mocy obliczeniowej jaka jest potrzebna do pracy w programach biurowych, a nawet do zabawy w domu. Co prawda na tej jednostce nie odpalimy, żadnej nowoczesnej gry ale bez najmniejszego problemu napiszemy zadanie domowe, później je wydrukujemy na drukarce oraz po surfujemy po internecie.

Ku zaskoczeniu wielu użytkowników na Raspberry można postawić serwer FTP a nawet serwer WWW.

KVM Switch

Jakiś czas temu sprzątałem mój serwis i w trakcie reorganizacji zauważyłem od jakiegoś czasu nieużywany Switch KVM. Postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma informacjami na temat tego sprzętu. 

KVM służył mi to tego aby jednoczenie naprawiać kilka komputerów, a z racji małej ilości miejsca nie mogłem mieć kilku monitorów czy klawiatur z myszkami.