Switch Edimax GS-1008PH v2

Edimax firma znana na naszym rynku od wielu lat, producent między innymi sprzętu sieciowego dla największych dostawców. W swojej ofercie posiadają między innymi przełączniki sieciowe, zarządzalne i niezarządzalne. 

Dzisiaj zaprezentuje jeden z takich przełączników. Co prawda sam switch jest niezarządzalny to jednak ma kilka wbudowanych funkcji, które można uruchomić za pomocą wbudowanego w urządzenie przełącznika. 


Dostępne w urządzeniu funkcje:

  • PoE
  • PoE Extender
  • QoS
  • VLAN

PoE

Funkcja ta pozwala na zasilenie kompatybilnych z tą technologią urządzeń, takich jak kamery, Access Pointy itp., za pomocą skrętki komputerowej na odległość do 100m. 


PoE Extender

Funkcja ta pozwala na przesłanie zasilania do urządzeń zewnętrznych za pomocą skrętki komputerowej na odległość do 200m. Funkcja ta ma jednak swoje ograniczenie, pozwala na przesłanie sygnału o prędkości do 10Mbit/s.


QoS

Pozwala na włączenie priorytetyzacji ruchu. 


VLAN

Ta Funkcja pozwala na odizolowanie portów przełącznika. Dokładne działanie VLAN obrazuje zamieszczony poniżej ilustracja oraz film. 


Przeznaczenie switcha

Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich firm. Dzięki funkcji QoS oraz PoE, świetnie będzie się sprawdzał w telewizji przemysłowej CCTV.

Dzięki temu że przełącznik obsługuje prędkość 1Gbit świetnie będzie się również nadawał jako urządzenie do transmisji danych w sieci, miedzy komputerami lub innymi przełącznikami. 


Specyfikacja techniczna


Film prezentujący router


Film prezentujący opcje switcha

Film prezentujący opcję PoE Extender

 
Link do strony producenta:

https://www.edimax.pl/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edima...