Własny domowy serwer — zabezpieczenia SSH

Ogromna liczba urządzeń IoT, popularność platformy Raspberry Pi powoduje, że duże grono pasjonatów zaczyna bawić się w instalację przeróżnej maści dystrybucji Linux na urządzeniach. Udostępniając w sieci świadomie lub nie sesje SSH często na domyślnych ustawieniach z domyślnym hasłem. Nawet gdy je zmienimy często dla łatwości ustawiamy je na funia czy inny tofik. Przygotowany prze zemnie wpis ułatwi często zaniedbywaną kwestię bezpieczeństwa.

Jak trwoga to do "boga" cz. 1 - VirtualBox, Ubuntu, Bind9

Leo, whay... - wstęp

Ktoś mógłby się zapytać dlaczego przygotowałem te filmiki i niniejszy wpis. Odpowiedź jest prosta, to chęć sławy zmobilizowała mnie do utworzenia mam nadzieję że, nie za długiego wpisu. Odkładając jednak żarty na bok i zdradzając prawdziwy powód powstania wpisu wyłania się na światło dzienne chęć niesienia pomocy młodszym koleżankom i kolegom ze studiów. Materiał jest zatem odpowiedzią na liczne ich pytania o pomoc w opracowaniu i wytłumaczeniu zagadnień poruszanych w prezentowanych laboratoriach.

Red Dead Redemption - wstecznie kompatybilne

Red Dead Redemption

Czekaliśmy i czekaliśmy, prosiliśmy i prosiliśmy. Nasze modlitwy zostały wysłuchane i o to Red Dead Redemption zagościł na konsoli nowej generacji dzięki wstecznej kompatybilności. Przy okazji debiutu na platformie Microsoftu zapchał ich serwery ze stroną oferującą grę w sklepie xbox.