Czego brakuje Mi w MIUI?

nPoczątkowo ten tekst miał traktować stricte o MIUI 9 - "w szufladzie" miałem jednakowoż jeszcze garść nowo odkrytych spostrzeżeń, które wyłoniły się w toku dłuższodystansowego używania poprzedniej wersji tej nakładki, i którymi również chciałbym się podzielić (tym bardziej iż kwestie te są generalnie nadal aktualne w nowym MIUI). Zanim przejdę więc do najbardziej ekscytującego :) i dla wielu użytkowników nadal świeżego zagadnienia MIUI 9, wróćmy jeszcze na chwilę do wersji ósmej... :)

Prawda Cię wyzwoli

W początkowym okresie "boomu" na portale społecznościowe postrzegałem je jako praktyczny, pożyteczny wynalazek, czerpiący z technologii pełnymi garściami w szczytnej idei wzbogacania oraz ułatwiania relacji międzyludzkich.

Co najbardziej lubię w Nova Launcher?

Minęło prawie pół roku odkąd dzielnie używałem defaultowego launchera MIUI 8, chcąc tym samym wiarygodnie przekonać się, jak dobrze sprawdza się na dłuższą metę. Czy minimalizm (do którego przywykłem w standardowych launcherach producentów sprzętu) w końcu Mnie zauroczy? Czy kontrowersyjny pomysł z brakiem szufladki aplikacji (app drawer) "zaskoczy" w Moim przypadku?

Byłem ciekaw, jak będę odczuwał MIUI launcher po dłuższym czasie - biorąc pod uwagę iż Xiaomi

Jeżeli Anki zawsze tworzy odwrotną kartę, ignorując puste pole "Dodaj rewers"...

Gdzieś "po drodze" Moich eksperymentów z tworzeniem Własnych szablonów baz Ankiego natrafiłem na konsternującą sytuację: program zdawał się generować odwrotne karty dla nowych haseł zawsze - bez względu na to, iż zawartość pola "Dodaj rewers" była pusta (standardowo w takiej sytuacji odwrotna karta nie powinna być tworzona). Zaintrygowany, poszperałem nieco i... udało Mi się namierzyć źródło problemu.

Open Live Writer nie uruchamia się.

Niedawno przeprowadziłem świeżą instalację Windows - w czołówce ponownie zainstalowanych programów znalazł się Open Live Writer, którego z powodzeniem używam do blogowania od dłuuuugieeeego czasu (jeszcze za czasów Windows Live Writer'a - jego poprzednika) i który ogromnie ułatwia owe blogowanie(w porównaniu do używania klasycznych paneli administracyjnych w przeglądarce).

Jak obliczyć gęstość pikseli ekranu?

Wybierając nowy smartfon, tablet czy telewizor możemy kierować się szeregiem wytycznych, w tym określonych - interesujących Nas - parametrów technicznych. Kluczowymi mogą być m.in. parametry opisujące ekran - dzięki nim uzyskamy zbliżony pogląd na jakość obrazu, jaką dane urządzenie będzie Nam w stanie zaoferować.

Najpowszechniejsze parametry opisujące ekran, to jego rozmiar (wyrażony w calach) oraz rozdzielczość (wyrażona w pikselach).

Z Apple wreszcie mogę stale cieszyć się designem

Apple pokazało niedawno kolejny przykład swej pieczołowitej dbałości o design. Entuzjaści firmy dobrze wiedzą, iż od lat przywiązuje się w niej sporą wagę doświadczeniu użytkownika z produktem, wraz z odpowiednio budowanym wrażeniem - już od etapu rozpakowywania. Znanym jest - kontrowersyjny w oczach niektórych - pedantyzm Steve'a Jobsa, dla którego design obejmował nie tylko widoczne części urządzenia, ale i te których przeciętny użytkownik miał nigdy nie ujrzeć (tą postawę odziedziczył po przybranym ojcu). Ogromny akcent na design, jakim

Udawanie Androida może być przydatne

Jeżeli używasz telefonu, dziś prawdopodobnie jest to telefon z Androidem (wg części źródeł ponad 80% udziału na rynku) . W praktyce jednakowoż określenie "telefon" nie jest już zbyt adekwatne by opisywać, czym właściwie jest urządzenie które trzymasz w dłoni - bliżej mu bowiem do zminiaturyzowanego komputera, niż prostego narzędzia telekomunikacyjnego. Podobnie do PeCeta możesz na nim instalować aplikacje (nierzadko te same), a szybkość ich uruchamiania oraz płynność działania będą zależały m.in.