10 pytań do... Mobile Vikings - odpowiedzi (cz. 2)

Kilka dni temu opublikowałem pierwszą połowę odpowiedzi na pytania skierowane do Mobilnych Wikingów. Zapraszam na drugą część lektury.

Odpowiedzi (cz. 2)

@matelord

1. Czy Wam się to w ogóle opłaca?

Opłacalność działalności można rozpatrywać w wielu wymiarach. Ocenę zysku w sensie ekonomicznym będzie można zweryfikować dopiero po pewnym okresie. Jak podkreśla założyciel Mobile Vikings Frank Bekkers, dużą wartością jest posiadanie związanej z nami i lojalnej społeczności.

10 pytań do... Mobile Vikings - odpowiedzi (cz. 1)

Ostatnio powstał artykuł, w którym mogliście zadawać pytania operatorowi telefonii komórkowej - Mobile Vikings. Zadaliście Wikingom ponad 30 pytań. Zostały one przesłane, wraz z pozdrowieniami od jednego z użytkowników ;) Otrzymałem odpowiedzi na większość z zadanych pytań (dokładnie na wszystkie oprócz przekazywania wiadomości z poczty głosowej na e-mail). Oto one.

Odpowiedzi (cz. 1)

@Zbigniew2003

10 pytań do... Mobile Vikings

Na początku chciałbym bardzo podziękować @djDziadkowi za zgodę na użycie tytułu "10 pytań do..." we wpisie. :)

Jednocześnie przepraszam za zaistniałą na początku sytuację.

Mobile Vikings

Mobile Vikings to operator MVNO działający na terenie Polski. W naszym kraju firma rozpoczęła działalność w grudniu ubiegłego roku. Firma oferuje swoje usługi także mieszkańcom Belgii i Holandii.

Oferta

Oferta operatora przeznaczona jest głównie dla osób, które korzystają z Internetu mobilnego.

Modern UI na laptopie Dell XPS 15 Touch

Wiele osób narzeka na aplikacje Modern UI, które występują w systemach Windows 8 i Windows 8.1. Twierdzą, że są one niewygodne i nie przynoszą większych korzyści podczas korzystania z komputera. Mając do dyspozycji dotykowego laptopa Dell XPS 15 Touch postaram się sprawdzić, czy Modern UI jest rzeczywiście "nieznośny", a także przetestuję podstawowe dotykowe funkcje Windows 8.1.

Pogoda

Dotykowo obsługiwana aplikacja Pogoda w Windows 8.1 jest bardzo wygodna. Można przeglądać temperatury i opady przesuwając ekran między kierunkami prawo - lewo.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 2

W poprzednim wpisie opisałem główne zalety laptopa Dell XPS 15 Touch. Jednakże są jeszcze wady tego urządzenia. Teraz czas na wady.

Marzenia senne

Jest kilka takich cech, które są na pewno dość dużymi wadami urządzenia. Jest ich na pewno mniej niż zalet, ale jednak istnieją.

Brak stacji dysków może nie jest bardzo uciążliwy, jednakże w moim przypadku przeszkadza w codziennych zajęciach. Jeszcze dużo rzeczy jest przenoszone na płytach. Zapewne są osoby, którym nagrywarka nie będzie zupełnie potrzebna, ale mnie jest.

Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 1

Dzięki temu, że zostałem wybrany do testów Intela, mam okazję testować laptopa Dell XPS 15 Touch. Odsyłka sprzętu zbliża się wielkimi krokami. Tak więc, mimo że powstanie zapewne jeszcze jakiś wpis dotyczący możliwości laptopa, czas przejść do podsumowania. Zapraszam na lekturę pierwszej części cyklu podsumowującego moje testy.

Nowe technologie

W laptopie zastosowano czterordzeniowy (ośmiowątkowy) procesor Intel Core i7. Chciałbym w związku z tym poinformować.

O ekranach dotykowych. Dell XPS 15 Touch

Były już wpisy z porównaniem klawiatur w laptopach, czy o tym, czy warto Ultrabooki zaopatrywać w takie ekrany. Teraz będzie wpis, o wadach i zaletach ekranu dotykowego na przykładzie laptopa Dell XPS 15 Touch.

Zacznijmy od tego, czym jest takowy ekran. Cytując Wikipedię:

Ekran dotykowy (ang. Touchscreen) – wyświetlacz reagujący na dotyk, obsługiwany rysikiem lub palcem.

Tak więc nasz sprzęt spełnia wszystkie wymogi - reaguje na dotyk palcem. Trochę słabiej na dotyk rysikiem, ale to zapewne przez jakość wykonania samego rysika.

Samsung SSD SM841 (Dell XPS 15 Touch) - demon prędkości?

W ramach akcji testowania sprzętu z Intelem otrzymałem laptopa Dell XPS 15 Touch na 2 tygodnie. W jego środku drzemie dysk beztalerzowy Samsunga. Jakie są jego faktyczna osiągi?

Atto Disk Benchmark wskazuje, iż maksymalna szybkość zapisu tego sprzętu wynosi około 400 MB/s. Natomiast odczyt wynosi ok. 550 MB/s.

CrystalDiskMark podaje trochę niższe prędkości - odczyt o szybkości niecałych 500 MB/s, a zapis trochę powyżej 350 MB/s.

AS SSD Benchmark wskazuje wartości zbliżone bardziej do CrystalDiskMarka w przypadku odczytu. Zapis wynosi ok. 400 MB/s.

WiDi v2 - droga na szczyt czy na samo dno?

Wszystkie informacje zawarte w artykule dotyczą WiDi v2.

W testach Intela otrzymałem do przetestowania adapter WiDi. Nie będę opisywał jego wyglądu i podłączenia, ponieważ było to już opisywane przez innych blogerów. Skupię się na samej idei tej technologii i jej wadach oraz zaletach.

Na początku warto zastanowić się, czym jest WIDI. Jest to technologia pozwalająca na bezprzewodowe przekazywanie obrazu do telewizora/monitora.