Intel Core i7-4702HQ - zabawy z procesorem w laptopie Dell XPS 15 Touch

Mam możliwość przetestowania procesora Intel Core i7 (4 rdzenie/8 wątków). Nie mógłbym takiej okazji zmarnować. Zobaczę więc co potrafi taki mobilny procesor. :)

Testowany przeze mnie procesor ma zegar o częstotliwości 2,2 GHz, który może pracować w trybie Turbo Boost z częstotliwością 3,2 GHz. Posiada on także zintegrowaną grafikę Intel HD Graphics 4600.

Super PI

Dość popularnym testem (szczególnie na forum dobrychprogramów) jest Super PI.

O dużych rozdzielczościach słów kilka - Dell XPS 15 Touch

Dzięki testom Intela mam możliwość pobawić się laptopem Dell XPS 15 Touch. Początkowo wydawało mi się, iż dotykowy ekran o takiej rozdzielczości zapewni wspaniałą jakość multimedialnej rozrywki i zabawy, ale zobaczcie czy rzeczywiście takie duże zagęszczenie pikseli ma sens.

Wiele osób myśli, że można zagęszczać piksele w nieskończoność, a przez to jakość zabawy, oglądania filmów i ogólnie wszystkich zajęć na komputerze będzie lepsza. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Na otrzymanym przeze mnie laptopie na okres 2 tygodni domyślnie ustawiona jest rozdzielczość ekranu...

Dotyk, czyli wygoda? Porównanie klawiatur w laptopie Dell XPS 15 Touch

Mając do dyspozycji ekran dotykowy, możemy skorzystać z bezpieczniejszej klawiatury ekranowej. Dlaczego bezpieczniejszej? Ponieważ nie ma możliwości przechwytywania wpisywanego tekstu np. przez fizyczne keyloggery.

W testowanym przeze mnie laptopie Dell XPS 15 Touch mamy do wyboru dwie klawiatury:

  • ekranową;
  • fizyczną (podświetlaną).

Dotykowa klawiatura wyświetlana na ekranie laptopa ma jedną znaczącą wadę - nie można wygodnie oprzeć rąk podczas pisania.

Dell XPS 15 Touch cz. 1: Niesforna grafika

Trzecia tura testów Intela nadeszła. Otrzymałem laptopa Dell XPS 15 Touch na 2 tygodnie. Jako, że jeden z blogerów miał problemy z wydajnością karty graficznej, postanowiłem sprawdzić to w pierwszej kolejności.

Oto, jaki potencjał drzemie w tym laptopie i odpowiada za grafikę:

  • Intel HD Graphics 4600;
  • NVIDIA GeForce GT 750M.

CatZilla

Oto opinia programu Catzilla o grafice tego laptopa (test wykonany w trybie 1080p):

Jest to wynik benchmarku przy użyciu zintegrowanej grafiki Intela.

Mobile Vikings - test Internetu dostarczanego drakkarami ;)

Na początku grudnia do Polski zawitał nowy operator - Mobile Vikings. Czy warto się przyjrzeć jego ofercie? Zaraz się to okaże. Jednakże głównym celem tego wpisu jest test internetu od Wikingów.

Oferta

Wikingowie chcą pokazać się ze względu na ofertę Internetu Mobilnego. Występują tu doładowania tylko o kwotach 19 zł i 29 zł. Karta SIM także kosztuje 19 zł lub 29 zł.

WebSite X5 Evolution 10 - czy warto używać kreatora www?

Wśród wielu metod projektowania stron internetowych, najprostszym sposobem jest użycie kreatora. Takie narzędzia dzielimy na dwie grupy:

  • programowe - działające na komputerze klienta;
  • webowe - dostępne przez przeglądarkę, działające na serwerze usługodawcy.

Kluczowa różnica

Gdy używamy kreatora webowego, nie ważne z jakiego systemu korzystamy - czy to Linuks, czy Windows, rozwiązanie będzie działało.

CMS inaczej, czyli czy warto używać kreatora www

W jednym z moich poprzednich wpisów, dość obszernie opisałem instalacje kilku najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Jednakże to nie jest jedyna droga ku stworzeniu naszej własnej strony internetowej bez znajomości języka HTML. Możemy skorzystać z kreatora.

O kreatorze stron www słów kilka

Kreator stron internetowych to narzędzie, służące do stworzenia naszej witryny "prowadząc nas za rękę". Jego użycie jest bardzo łatwe i prawie całkowicie ogranicza się do klikania "dalej" :)

PowerArchiver - nie tylko "paker"

Czy ktokolwiek, kto używa komputera, nie spotkał się z plikiem o końcówce .zip, .rar? Takie rozszerzenia świadczą, iż ten plik to archiwum zawierające inne pliki lub foldery. Wiele osób korzysta z wbudowanego w system modułu, pozwalającego na rozpakowanie takiego pliku. Istnieją jednak specjalne programy, przeznaczone do zarządzania takimi archiwami i do ich tworzenia. Sprawdźmy, czy PowerArchiver 2013 jest programem wartym uwagi.

Wygląd

Program prezentuje się bardzo czytelnie.

Dodaj się na mapę Internetu!

Internet jest dziś miejscem bardzo rozwiniętym, o ogromnych możliwościach. Nie służy już jedynie do komunikacji za znajomymi. To też miejsce na reklamę swoich usług czy promowanie swojego hobby. Jednakże, czy łatwo jest zaistnieć w Internecie?

Co jest potrzebne, aby pokazać się w Internecie?

Domena, czyli nazwa (www.naszanazwa.TLD; TLD - końcówka domeny, np. .pl, .eu, .org) pod którą nasza strona internetowa będzie widoczna w internecie.

Kluczową sprawą jest hosting.