Office 365: Zawsze i wszędzie

Z Office 365 możemy korzystać na dowolnym komputerze z systemem Windows 7 oraz Windows 8, którego używamy. Może to być komputer, z którego korzystamy jednorazowo i potrzebujemy użyć programu będącego częścią pakietu Office 365. Nie musimy go instalować - możemy użyć wersji na żądanie. Oczywiście musimy posiadać aktywną subskrypcję Office 365.Postaram się objaśnić, jak należy postępować w celu uruchomienia pakietu Office bez instalacji.

W celu skorzystania z pakietu Office na żądanie należy przejść na stronę internetową

Office 365: Głębia innowacji

Office 365 jest, według mnie, pakietem dość innowacyjnym. Wprowadza nowe elementy pakietu, a także umożliwia jego subskrypcję czasową. Jednakże takich nowości jest dużo więcej.

1. Subskrypcja metodą nabycia programu

Office 365 możemy nabyć za pomocą subskrypcji czasowej. Pozwala ona na używanie pakietu na określonej ilości komputerów przez określony czas od zakupu. Jest to rozwiązanie pozwalające na posiadanie zawsze najnowszej wersji pakietu Office bez konieczności płacenia za aktualizacje.

Office 365: 1296000 sekund testowania

Od rozpoczęcia moich testów Office 365:

  • zajmowałem się ok. 20 dokumentami;
  • odebrałem ok. 250 wiadomości e-mail;
  • wysłałem ok. 10 wiadomości e-mail;
  • programy pakietu Office uruchomiłem ok. 150 razy;
  • wysłałem ok. 4 GB danych do usługi SkyDrive.

Podczas sprawdzania możliwości pakietu Office zobaczyłem wiele przydatnych funkcji, ułatwień w użyciu i wiele nowych możliwości. Jednakże, według mnie, dodanie kilku ustawień pomogłoby i usprawniło używanie Office 365.

Office 365: Głębia personalizacji

Wiele osób może mieć obawy związane z przejściem na nowszą wersję pakietu Office z powodu zmienionego wyglądu programów w nim zawartych. Jednakże Office 365 umie przystosować się do naszych przyzwyczajeń na wiele sposobów. Sprawdźmy, czy zmiana pakietu Office na nowszy musi wiązać się z ponowną nauką obsługi programów.

Office 2013

Office 2013 wprowadza kilka zmian związanych z jego wyglądem i obsługą. Zobaczmy, czy zawarte w nim funkcje ułatwią nam przyzwyczajenie się do zmiany.

SkyDrive: 5 przydatnych funkcji, ukrytych w gąszczu możliwości

SkyDrive to dysk internetowy oferujący 7 GB bezpłatnej przestrzeni. Jednak osoby, które posiadają aktywną subskrypcję Office 365 otrzymują dodatkowo 20 GB przestrzeni dyskowej (łącznie z bezpłatnym miejscem - 27 GB). Warto przyjrzeć się kilku ciekawym funkcjom tej usługi, które mogą znacznie ułatwić korzystanie z tego dysku internetowego, gdyż nie jest on miejscem służącym tylko do przechowywania danych - daje dużo więcej możliwości.

Excel 2013: Tworzymy arkusz kalkulacyjny, wyliczający średnią arytmetyczną i średnią ważoną, w 28 krokach

W tym wpisie postaram się wyjaśnić, jak utworzyć arkusz kalkulacyjny w programie Excel 2013, który będzie wyliczał średnią ważoną i średnią arytmetyczną z podanych liczb.Tworzenie formuł w Excel`u nie jest trudne. Zawsze na początku formuły stoi znak "=", a formuły możemy tworzyć za pomocą współrzędnych komórek i działań matematycznych.

Podstawowe pojęcia

komórka - pole w arkuszu kalkulacyjnym;scalanie - łączenie dwóch komórek w jedną;formuła

Office365: Internet connection required?

Wiele osób obawia się migracji do Office365, gdyż sądzi, że bez dostępu do internetu nie będzie mogło używać pakietu. Czy jednak mają rację? Spróbujmy wyjaśnić tą wątpliwość.

1. Instalacja

Podczas instalacji pakiet Office365 informuje nas o tym, iż wymagane jest połączenie z internetem w celu przejścia przez proces instalacji. Po krótkim oczekiwaniu (w moim przypadku cała instalacja odbyła się w około 20 minut) widzimy informację, że...