Dell XPS 15 Touch. Czas podsumowań cz. 2

W poprzednim wpisie opisałem główne zalety laptopa Dell XPS 15 Touch. Jednakże są jeszcze wady tego urządzenia. Teraz czas na wady.

Marzenia senne

Jest kilka takich cech, które są na pewno dość dużymi wadami urządzenia. Jest ich na pewno mniej niż zalet, ale jednak istnieją.

Brak stacji dysków może nie jest bardzo uciążliwy, jednakże w moim przypadku przeszkadza w codziennych zajęciach. Jeszcze dużo rzeczy jest przenoszone na płytach. Zapewne są osoby, którym nagrywarka nie będzie zupełnie potrzebna, ale mnie jest. Tak więc, zostaje ewentualnie zewnętrzne urządzenie do odczytywania płyty, jeżeli ktoś posiada taki sprzęt i chce nagrać płytę CD/DVD...

Niestabilny ekran bardzo utrudnia pracę. Jeżeli dotkniemy wyświetlacza zacznie drgać. Efekt drgania jest widoczny szczególnie podczas pisania na klawiaturze ekranowej.

Klawiatura jest zdecydowanie za mała. Osoby przyzwyczajone do zwykłych rozmiarów klawiszy będą miały duży problem z pisaniem, a w szczególności z ciągłym naciskaniem klawisza Caps Lock.

To były według mnie trzy główne wady urządzenia. Może nie są uciążliwe dla wszystkich, ale klawiatura jest dla mnie wyjątkowo problematyczna i mam problem z jej używaniem.

Po kontakcie z firmą Dell okazało się, że urządzenie jest dostępne tylko i wyłącznie z systemem Windows. Tak więc, ewentualnie pozostaje brak akceptacji licencji EULA, gdy nie chcemy korzystać z systemu Windows.

Czas na "ficzery"

Najciekawszym elementem urządzenia są małe dodatki, które uprzyjemniają korzystanie z niego.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii po lewej stronie urządzenia składa się z pięciu diod, które świecą się w zależności od posiadanej przez baterię energii.

Niewygodna klawiatura jest podświetlana. Można kontrolować podświetlanie wyłączając je lub włączając kombinacją klawiszy Fn + F10.

WiDi w wersji 2 jest na pewno ciekawym akcentem dla osób posiadających nowsze telewizory (wspierające WiDi lub kompatybilny standard Miracast).

Bardzo charakterystyczną cechą, która na długo zostanie mi w pamięci, jest ogromny Touchpad. Korzysta się z niego bardzo wygodnie, jednak przez ten fakt została zmniejszona klawiatura.

Do laptopa jest bezpłatnie załączona roczna licencja na program antywirusowy od McAfee (od niedawna Intel Security).

To jeszcze nie koniec....

Sądzę, iż laptop jest wart polecenia. Postaram się jeszcze opisać kilka jego funkcji. Jednakże wiem, że najbardziej brakuje mi automatycznego regulowania jasności ekranu, biorąc pod uwagę, że to sprzęt z górnej półki.