Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

PowerArchiver - nie tylko "paker"

Czy ktokolwiek, kto używa komputera, nie spotkał się z plikiem o końcówce .zip, .rar? Takie rozszerzenia świadczą, iż ten plik to archiwum zawierające inne pliki lub foldery. Wiele osób korzysta z wbudowanego w system modułu, pozwalającego na rozpakowanie takiego pliku. Istnieją jednak specjalne programy, przeznaczone do zarządzania takimi archiwami i do ich tworzenia. Sprawdźmy, czy PowerArchiver 2013 jest programem wartym uwagi.

Wygląd

Program prezentuje się bardzo czytelnie. Zastosowano w nim dość popularną "wstążkę" - używając poszczególnych funkcji, przemieszczamy się między zakładkami.
Oczywiście istnieje możliwość wyłączenie wstążki:

Mądrości nie brakuje

Program potrafi rozpakować dość dużą ilość formatów archiwów. Oto obsługiwane formaty:
PowerArchiver posiada wbudowany moduł, pozwalający na tworzenie samorozpakowujących się archiwów (SFX). Aby rozpakować takie archiwum nie trzeba mieć na danym komputerze archiwizatora - wystarczy uruchomić archiwum w formacie .exe i postępować zgodnie z poleceniami kreatora.

W archiwizatorze plików nie spodziewałem się dodatkowych funkcji - tutaj jednak spotkało mnie pozytywne zaskoczenie. Ujrzałem klienta FTP. Co ciekawe, można go wykorzystywać nie tylko do przesyłania archiwów, ale też do normalnej wymiany plików.

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania i tworzenia obrazów .iso bezpośrednio w archiwizatorze. Możliwe jest stworzenie obrazu płyty, po wskazaniu tylko odpowiednich folderów - jeżeli potrzebujemy obrazu .iso, np. do maszyny wirtualnej, nie musimy nagrywać płyty :)

Bezpośrednio z poziomu programu możemy także szyfrować i odszyfrowywać pliki. Po uruchomieniu archiwum z zaszyfrowanymi plikami i po próbie uruchomienia jednego z nich zobaczymy okienko z prośbą o wpisanie hasła.

Ciekawą możliwością jest zautomatyzowane robienie kopii zapasowych lub ich robienie po uruchomieniu specjalnego pliku. Ustawienia kopii zapasowej możemy zmieniać w obszernym kreatorze.

Według mnie PowerArchiver jest przeznaczony nie tylko dla początkujących użytkowników, ale także dla tych, którzy potrzebują zaawansowanego narzędzia. Nazwa programu nie wyjaśnia jego całkowitego zastosowania - robienie kopii zapasowych to tylko ułamek jego możliwości. Mnie osobiście, z dodatkowych funkcji, najbardziej spodobał się moduł FTP :)

Specjalnie dla czytelników

Firma, która tworzy program PowerArchiver - ConeXware Inc. - zaoferowała 10 bezpłatnych, dożywotnich, licencji na program PowerArchiver 2013 w wersji Professional (użyta w teście była wersja Toolbox) z bezpłatnymi dożywotnimi aktualizacjami i 12 miesiącami rozszerzonej pomocy technicznej dla czytelników tego wpisu.

Aby ją zdobyć, proszę odpowiedzieć na dwa pytania:

 • Jaka funkcja w programie PowerArchiver najbardziej Ci się spodobała?
 • Dlaczego to właśnie Ty powinieneś otrzymać licencję?
W komentarzu proszę dopisać "Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver." (ułatwi to mi rozróżnienie komentarzy związanych z wpisem od komentarzy konkursowych).

Odpowiedzi można dodawać w komentarzach.Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być zalogowanym - niezalogowana osoba nie ma możliwości wysłania mi prywatnej wiadomości na forum. W piątek ogłoszę wyniki - licencje dostaną osoby, które, według mnie, najciekawiej odpowiedziały na dwa pytania.

Zwycięzców proszę o wysłanie imienia, nazwiska i adresu e-mail (informacje potrzebne do licencji) do końca najbliższej niedzieli do mnie poprzez prywatną wiadomość na forum.

Koniec konkursu!

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
 • arlid;
 • Wokuo;
 • drobok;
 • masterlord2005;
 • GuiiHz ----- nagroda nieodebrana -----> foreste;
 • matty24;
 • fiesta;
 • Bogdan_G ----- za bardzo kreatywny komentarz.

Zwycięzców powiadomię także poprzez prywatną wiadomość na forum.

Dwie pozostałe licencje otrzymają użytkownicy:

 • Marcin1025;
 • Damiano1x.
 

windows oprogramowanie porady

Komentarze

0 nowych
luqass   13 #1 11.12.2013 17:58

fajny pomysl z konkursem, ja niestety juz nawet nie pamietam kiedy cos spakowalem, lub wypakowalem, 7-zipa trzymam juz tylko na wszelki wypadek

arlid   16 #2 11.12.2013 19:52

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver.

Co mi się spodobało. Zdecydowanie funkcja kopii zapasowej. Prosto i przyjemnie i do tego spakowane. Zwłaszcza, jeżeli zależy nam na stworzeniu kopii konkre5tnego katalogu. Nie trzeba za każdym razem wybierać lokalizacji itd., lecz wystarczy uruchomić tylko jeden plik. Sam,m kreator też ułatwia stworzenie kopii co jest przydatne zwłaszcza początkującym użytkownikom :)

Fajny wpis, niby prosty, lecz całkiem rzeczowy. Wszystko na miejscu i miło się czytało. Zwłaszcza o smaczkach jak wspomniane tworzenie kopii czy klient FTP. :)

Wokuo   7 #3 11.12.2013 23:48

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver.

Jaka funkcja w programie PowerArchiver najbardziej mi się spodobała?
Nie ukrywam, że wbudowany klient FTP mnie mile zaskoczył. Nie spodziewałem się takiej funkcjonalności w "pakerze". Na pewno ułatwiła by mi ta funkcja życie. Nie musiałbym się przełączać się pomiędzy archiwizatorem a klientem FTP. Dodatkowo funkcja nagrywania obrazów ISO też wygląda Ciekawie.

Dlaczego to właśnie ja powinienem otrzymać licencję?
Jak wspomniałem wyżej program ten ułatwiłby mi życie. Mógłbym zredukować ilość programów jakie używam pozbywając się osobnego klienta FTP i programu do nagrywania obrazów ISO. Na pewno wykorzystam wszystkie "konie pakujące" jakie siedzą pod maską tego "nie tylko pakera".

PS. Lubię programy ze wstążką :D

Marcin1025   6 #4 12.12.2013 16:06

"Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

drobok   14 #5 12.12.2013 16:13

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

Nie będę oryginalny, przede wszystkim backup, czasy płytek minęły bezpowrotnie, a gdześ pliki trzymać trzeba :) Dotychczas ręcznie wszystko kopiowałem / wrzucałem po tym jak uploader skydrive zniszczył moje wszystkie pliki źródłowe, czas powrócić do automatu :)

masterlord2005   2 #6 12.12.2013 16:55

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

Bo poprostu chcę spróbować ten program i tyle.

Neo   12 #7 12.12.2013 17:26

Swego czasu również zorganizowałem konkurs. :) I może dzisiaj zorganizuję jakiś konkurs. :)
Zobaczymy.

  #8 12.12.2013 18:06

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

matty24   9 #9 12.12.2013 18:07

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

matty24   9 #10 12.12.2013 18:09

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver ponieważ chciałbym przetestować program w pełnej wersji. Najbardziej spodobała mi się funkcja nagrywania obrazów ISO bezpośrednio w aplikacji.

fiesta   15 #11 12.12.2013 22:37

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver

Ad.1 Możliwość nagrywania i tworzenia obrazów .iso bezpośrednio w archiwizatorze

Ad.2 A czego nie ja ? ;)

Bogdan_G   18 #12 14.12.2013 10:01

Nawet nie wiem, czy potrzebuję tego PowerArchiver. Jedyne, co mi pasuje, to conwert do ISO. Już mam BurnAwareHome z kluczem i do ISO, a nawet do startowego ISO - wszystko nagram, i nagrywam w różnych prędkościach. Stabilniejszego programu dawno nie widziałem. Prędzej pasowałby mi ISOBuster z kluczem, bo nastoletnie płyty czyta i ma też obsługę ISO. Zadowala mnie Free ISO Creator, bo mały, 7z portable pakuje mi i wysyłam exe przez gmaila, wypakowuje mi i jest w menu kontekstowym - cóż więcej chcieć?
Zaskakuje mnie mnogość opcji w PowerArchiver. Można czuć się jak kombajnista. Ciekawe jest w nim automatyzowanie tworzenia kopii bezpieczeństwa. Chyba ta funkcja jest szczególnie przydatna dla wielu. Szukam, gdzie w nim jest odzyskiwanie danych z płyt, jak w BurnAwareHome...
Taka edukacyjna prezentacja i konkurs, bardzo mi się podoba. Gratuluję.

Damiano1x   1 #13 23.12.2013 13:12

Bardzo fajny program. Jeden do wielu żeczy :D i w dodatku można go mieć legalnie hehe.

Chcę bezpłatną licencję PowerArchiver :D o ile jeszcze zostały.

arlid   16 #14 23.12.2013 17:39

Dzięki :D

tomeeek64   11 #15 23.12.2013 18:17

@arlid, mnie nie dziękuj - dzięki sobie wygrałeś :)