[IDF2013] Jutro początek Intel Developer Forum

Centrum konferencyjne Moscone w San Francisco jest już prawie gotowe na tegoroczne Intel Developer Forum. Jak widać, trwają jeszcze ostatnie przygotowania do przyjęcia gości. Jesteśmy już na miejscu i szykujemy się do relacji z tego wydarzenia. Dziś dzień dla mediów, podczas którego mamy nadzieję dowiedzieć się co chodzi Intelowi po głowie w tym roku...

Zapraszam do śledzenia tego tematu na łamach bloga.

 

Nagrody w ramach akcji z testami sprzętu Intela wędrują do...

Nieco później niż planowaliśmy, ale w końcu się udało - wspólnie z Intelem wyłoniliśmy blogerów, którzy opublikowali najciekawsze teksty w ramach akcji testowania sprzętu.

Wszystkie opublikowane teksty dostępne są na profilu Intela. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej aktywności i trzeba przyznać, że wybór nie był prosty. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że główna nagroda - smartfon ZTE Grand X IN - powędruje do

Rozdajemy setkę rocznych licencji na Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych!

Wspólnie z polskim oddziałem Microsoft przygotowaliśmy kolejną, ciekawą akcję. Chcielibyśmy rozdać Wam roczne licencje na Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych i poprosić, byście na łamach prowadzonych u nas blogów podzielili się doświadczeniami z codziennej pracy.

Mamy dwie pule licencji - 50 dla blogerów oraz 50 dla czytelników, którzy będą aktywni na łamach

Przetestuj sprzęt od Intela, wygraj nagrody!

Wspólnie z polskim oddziałem Intela przygotowaliśmy kolejną ciekawą akcję. Chcielibyśmy przekazać Wam do testów wyjątkowe urządzenia, częściowo niedostępne jeszcze na polskim rynku lub dopiero co wprowadzone do dystrybucji. W szczególności, mamy dla Was:

  • dwa miniaturowe desktopy nowej generacji (Next Unit of Computing ) wyposażone w dyski SSD 240 GB, 8GB RAM, kartę WiFi i Windows 8

Ultrabooki konwertowalne:

Bloguj o Windows 8, wygraj ciekawe nagrody

Zapraszamy do udziału w ciekawej akcja przygotowanej we współpracy z polskim oddziałem Microsoft. Zachęcamy Was do opisywania swoich doświadczeń z nowym systemem, a my wyławiać będziemy najciekawsze treści - podobnie, jak ma to miejsce w przypadku strony głównej bloga dobrychprogramów. Nie trzeba ich specjalnie zgłaszać, czujne oko redakcji wszystko wyłapie.

Na autorów czekają bardzo atrakcyjne nagrody - do rozdania mamy cztery konsole Xbox 360, tablet z Windows 8, myszki i klawiatury Microsoft oraz koszulki i gadżety z naszym logo.

Kiedy w końcu Windows nauczy się obsługiwać dwa ekrany?

Pracuję na notebooku, do którego w redakcji podłączam zewnętrzny panel. Panel stoi zwykle po lewej, bo w tym kierunku moja szyja wydaje się być bardziej elastyczna. Problem w tym, że z dwoma ekranami pracuję już od dawna i jest to droga przez mękę - bynajmniej nie dlatego, że z wiekiem kark coraz bardziej sztywnieje. Poziom niedoróbek Windowsa w takim środowisku woła o pomstę do nieba.

Nie zgadniecie ile kliknięć trzeba, żeby zapisać PDFa w nowym Wordzie...

Warstwa abstrakcji to moje nowe ulubione słowo już nie tylko w kontekście Windows 8, ale i nadchodzącego Office 2013. Z pudrowaniem gówienka kolejnymi warstwami abstrakcji mamy do czynienia od czasów DOSa - kolejne wersje Windows (3.x, 95, 98, ME) były graficznymi nakładkami na ten system, później jeden Windows (Vista) dodawał kolejne okienka nad poprzednimi okienkami (np. dostęp do rozdzielczości pulpitu przez Personalizację albo dostęp do ustawień karty sieciowej przez Centrum sieci i udostępniania).

Sklep w Windows 8 i nerwica natręctw

Co by nie mówić, codzienna praca z Windows 8 do nudnych nie należy. Dzisiejsza historia zaczęła się od informacji, że pojawiły się aktualizacje systemowych aplikacji Metro/Modern. Aktualizacje to mój fetysz, więc czym prędzej się zainteresowałem. Oczywiście Windows Store nawet słowem o nich nie pisnął i zmienił zdanie dopiero po kilkukrotnym wyłączeniu go na siłę. Aktualizacje pojawiły się w prawym górnym rogu i świat znów się uporządkował. Tak przynajmniej myślałem...

Niestety, po hurtowej aktualizacji, kafelek Sklep nadal zachęca powiadomieniem: