[IDF 2012] Mobilność o różnych kształtach i formach

Poniżej kilka przykładów gadżetów, które według Intela wyznaczają obecne kierunki rozwoju urządzeń mobilnych. Wydaje się, że jest to trend zupełnie odwrotny, niż prostota, na którą stawia Apple - na stole po keynocie został przekrój sprzętu, którym możnaby wypełnić plan Gwiezdnych Wojen. Pytanie, czy taka różnorodność form i kształtów jest tym, czego faktycznie oczekują użytkownicy... co sądzicie?

 

[IDF 2012] Display without Borders na żywo

Tak wygląda w praktyce demonstracja technologii, którą Intel przedstawia jako Display without Borders. W tle Doug Carmean z Intel Labs tłumaczy, jak to działa.

W dużym skrócie, technologia wykorzystuje skomplikowane algorytmy do przekształcenia dowolnej powierzchni w domu lub w pracy w interaktywny wyświetlacz.

Jak korzystamy z przeglądarek mobilnych?

Dane, jak się domyślacie, pochodzą od Opery, niemniej nie pachną marketingiem i są dość interesujące - statystyczny użytkownik Opery Mini w ciągu miesiąca przegląda 519 stron i pobiera 7,5 MB danych (to mniej więcej 15 Kb na stronę). Względem września poprzedniego roku wzrost liczby przeglądanych stron jest imponujący - niemal 150%.

Ciekawe, czy w tym kontekście poniższe twierdzenia Opery faktycznie mają podstawy, czy to już wyłącznie marketing? Bez względu na odpowiedź, daje to do myślenia...

 

[vmworld] Hands on Labs, a raczej Hands on Servers

Najbardziej imponująca rzecz dzisiejszego dnia vmworld to bez dwóch zdań laboratorium, gdzie na 240 stacjach klienckich uczestnicy uczestnicy konferencji mogą przetestować rozwiązania VMware w praktyce. Organizatorzy przygotowali trzydzieści scenariuszy, które pozwalają samemu - z pomocą krok po kroku - zainstalować w labie vSphere, skonfigurować vShield czy zbudować klaster HA.

Imponujące dlatego, że stacje robocze są tzw. zero-klientami, czyli terminalami posiadającymi praktycznie tylko ekran (a nawet dwa), mysz, klawiaturę i kartę sieciową.