[vmworld] Q&A z szefami VMware

Po sesji otwierającej vmworld 2010 organizatorzy przygotowali spotkanie przedstawicieli prasy z zarządem VMware. Na spotkaniu był między innymi Paul Maritz, sam CEO VMware, Rick Jackson, Chief Marketing Officer oraz Maurizio Carli odpowiedzialny za rynek europejski.

Udało się zadać jedno pytanie - o coś, co Paul Martiz określił jako Thin Middleware, czyli koncepcję okrojonego do minimum systemu operacyjnego funkcjonującego pomiędzy hypervisorem i aplikacjami.

[vmworld] Co VMware robi z iPadami?

Podczas konferencji, jedną z rzeczy którą chwali się i pokazuje przy każdej okazji VMware są nowe technologie pozwalające zarządzać zwirtualizowaną infrastrukturą IT z urządzeń mobilnych. W szczególności, na scenie pojawił się iPad i nowa aplikacja, która pojawi się w sklepie Apple lada moment.

 

[vmworld] Maszyny wirtualne w natarciu

Jedna z ciekawostek, o której można dowiedzieć się podczas konferencji - według VMware, żyjemy obecnie w ciekawych czasach, ponieważ liczba uruchamianych w środowiskach serwerowych maszyn wirtualnych jest już większa, niż liczba fizycznych hostów pracujących bez hypervisora.

 

vmworld 2010

Dzisiaj w Kopenhadze zaczęła się największa w Europie konferencja poświęcona wirtualizacji - vmworld 2010. Skalę imprezy dobrze ilustruje zorganizowany wczoraj wieczór prasowy - okazja do poznania się i wymiany doświadczeń między ponad 80 zaproszonymi z całego regionu Europy dziennikarzy (w tym kilku z Polski).

O tym, jak Nokia wymieniła telefon na gwarancji

Jak wyleczyć się z fanboystwa? To proste, wystarczy kupić najnowszy, topowy model biznesowy Nokii i spróbować skorzystać z gwarancji.. leczy skuteczniej niż antybiotyk.

Kiedy na rynku pojawiła się Nokia E71, jako wieloletni miłośnik marki i wyrozumiały posiadacz poprzednich, niezbyt udanych telefonów z biznesowej serii E uznałem - w końcu Nokia wydała urządzenie niemal idealne. Zwarta klawiatura QWERTY, duża bateria, solidne wykonanie i bezproblemowy, dość wydajny system.

Pamiątka z HotZlotu - zdjęcie grupowe

Po powrocie do Wrocławia (jedyne dziesięć godzin polskimi drogami...) staramy się teraz ogarnąć wszystkie "pozostałości" po Zlocie, w szczególności tysiące zdjęć i długie godziny materiałów wideo.

Póki co, w oczekiwaniu na oficjalną fotorelację skomponowaną ze zdjęć naszych oraz Waszych, poniżej mała pamiątka - przymiarka do zdjęcia grupowego. Oczywiście, jak zwykle ;-) nie udało się zmobilizować wszystkich uczestników, zwłaszcza że Zamek był naprawdę spory i nietrudno było się w nim zgubić lub schować... 

Przygotowania do zlotu pełną parą

Wojtek pisał przed momentem o tym, że mamy tu prawdziwy plac boju - równolegle organizujemy zlot czytelników i uruchamiamy nową wersję serwisu starając się jednocześnie koordynować przygotowania w Zamku Ryn na Mazurach, prace programistyczne prowadzone w biurze we Wrocławiu i infrastrukturę hostującą nową wersję w serwerowni w Warszawie.

Wojtek podzielił się tym, co dzieje się teraz z nową wersją - staramy się jak najszybciej wdrażać poprawki kluczowych i najbardziej newralgicznych błędów odkrytych po premierze - ja postaram się podzielić fotkami z przygotowań do zlotu.

Witamy na łamach bloga czytelników! :-)

Witamy w całkowicie nowej części serwisu – na blogu dobrychprogramów tworzonym przez czytelników. To miejsce, gdzie Wasze indywidualne wypowiedzi trafią w śwatło kamer, w eksponowane miejsce które mamy nadzieję okaże się ciekawą mieszanką interesującej lektury. Wszyscy, którzy mają coś do powiedzenia na tematy związane ze światem nowych technologii mogą spróbować tutaj swoich sił w dotarciu z niekoniecznie uczesanymi myślami do szerokiego grona odbiorców.