Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

[vmworld] Q&A z szefami VMware

Po sesji otwierającej vmworld 2010 organizatorzy przygotowali spotkanie przedstawicieli prasy z zarządem VMware. Na spotkaniu był między innymi Paul Maritz, sam CEO VMware, Rick Jackson, Chief Marketing Officer oraz Maurizio Carli odpowiedzialny za rynek europejski.

Udało się zadać jedno pytanie - o coś, co Paul Martiz określił jako Thin Middleware, czyli koncepcję okrojonego do minimum systemu operacyjnego funkcjonującego pomiędzy hypervisorem i aplikacjami. Chciałem dowiedzieć się, jakie plany ma VMware w tym zakresie, w podtekście czy zainteresowanie zakupem SUSE od Novella podyktowane było właśnie chęcią stworzenia własnej oferty okrojonego systemu operacyjnego dla maszyn wirtualnych i np. pozbycia się konieczności instalacji na maszynach wirtualnych całego Windows (Server) lub typowego Linuksa. Panowie z przedrostkiem CEO wiedzą jednak, jak rozmawiać z prasą ;) bo żadnej konkretnej deklaracji nie udało się uzyskać ;) 

Komentarze

0 nowych
GL1zdA   12 #1 13.10.2010 00:49

Możesz coś więcej napisać o Thin Middleware? Koncepcja wygląda ciekawie, przynajmniej tak jak ja sobie to wyobrażam. Taki system operacyjny:
-udostępniający tylko API (POSIX? + możliwość dołączenia bibliotek od ISV, na przykład, tak jak to teraz często jest, w pakiecie ze sprzętem danej firmy?)
-bez żadnego UI, względnie z czymś w stylu toolkitu do deployowania jobów (jak w gridach).

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.