7 tys. pirackich płyt zarekwirowała warszawska Policja

Strona główna Aktualności

O autorze

Policja zarekwirowała 7 tysięcy płyt z nielegalnymi grami komputerowymi oraz programami użytkowymi. Akcja była efektem śledztwa firmy Lege-Artis-Service przeprowadzonego przy współpracy z policją z warszawskiej Woli.

Na jednej z giełd internetowych przedstawiciel firmy Lege-Artis-Service, zajmującej się ochroną praw autorskich AutoMapy, zauważył podejrzaną ofertę sprzedaży programu komputerowego. Policjanci ustalili kilka adresów miejsc, w których przechowywano pirackie płyty oraz sprzęt do ich kopiowania i nagrywania. W jednym z mieszkań zatrzymano 29-letniego Artura G. trudniącego się kopiowaniem, nagrywaniem i rozpowszechnianiem płyt.

Po zatrzymaniu podejrzanego funkcjonariusze udali się do jego siedziby, gdzie zabezpieczyli komputery, pirackie płyty CD, gotówkę, potwierdzenia dokonania wysyłki płyt pocztą oraz potwierdzenia wpływów pieniędzy na konto bankowe z dokonywanych transakcji. W chwili obecnej, dysponując danymi osób dokonujących zakupów pirackich wersji, przygotowujemy zarzuty przeciwko klientom "pirata" z tytułu paserstwa oraz nielegalnego rozpowszechniania praw autorskich - relacjonuje przedstawiciel Lege-Artis-Service.

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 tysięcy płyt, komputery i twarde dyski. Gdyby oceniać wszystkie zabezpieczone przedmioty w kategorii oryginałów, ich wartość sięgnęłaby prawie 1,5 mln złotych. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. - mówi asp. sztab. Krzysztof Nowak, Oficer Prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

© dobreprogramy
s