10 tys. zdjęć National Geographic za darmo w Internecie!

Strona główna Aktualności

O autorze

National Geographic Society we współpracy z IBM udostępni w Internecie 10 tys archiwalnych zdjęć przyrody i kultury. Zdjęcia te będą dostępne dla komercyjnych zastosowań.

\"W ślad za zmiennym zapotrzebowaniem agencji reklamowych, projektantów i wydawców, następują zmiany w branży fotograficznej. Odbiorcy naszych zdjęć wymagają wygodnego dostępu do naszych prac, np. przez Internet\" - powiedziała Maura Mulvihill, wiceprezes działu archiwum i dystrybucji zdjęć National Geographic Society.

Wejście National Geographic na rynek spowoduje, że w branży zwiększy się konkurencja. Dotychczas wysokiej jakości zdjęcia można było pobrać z serwisów Getty Images i Corbis, które sprzedają miliony profesjonalnych fotografii i obrazów elektronicznych skierowanych dla profesjonalistów. National Geographic udostępni tylko niewielką część swojego 10-mln archiwum. Planuje również dodawać do serwisu kolejne 1000 zdjęć rocznie.

National Geographic liczy, że zwiększenie prestiżu firmy i szersza dystrybucja należących do niej zdjęć zapewni w ciągu kilku najbliższych lat zwrot wykładów poniesionych na tę inwestycję.

Zródło: 4D

© dobreprogramy
s