3 tysiące pirackich płyt - efekt policyjnych przeszukań

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeszukań mieszkań ok. 500 osób na Dolnym Śląsku i w woj. ościennych, zabezpieczyli prawie trzy tysiące nielegalnych płyt zakupionych poprzez ogłoszenia zamieszczone w Internecie i w prasie.

Jest to efekt zatrzymania przez Policję 9 sierpnia br., dwóch mieszkańców Wrocławia. Mężczyźni ci przez około 2 miesiące rozprowadzali nielegalnie płyty wykorzystując do tego Internet i ogłoszenia zamieszczane w prasie. Policja ocenia, że mogli zarobić w ten sposób nawet 10.000 złotych. W trakcie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli około cztery tysiące płyt z już nagranymi filmami (w tym z najnowszymi premierami kinowymi), grami i programami komputerowymi oraz dwa komputery.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci dotarli ponadto do około 500 osób, które zakupiły płyty z filmami, grami i programami komputerowymi od dwóch "piratów". Podczas przeszukiwania ich mieszkań, policjanci ujawnili około trzy tysiące płyt z nielegalnym oprogramowaniem. Nabywcami płyt były osoby z terenu województwa dolnośląskiego i województw ościennych.

Jak informuje Policja, osobom, które w taki sposób zakupiły płyty, za popełnienie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

© dobreprogramy
s