r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

uBlock trafił do Microsoft Store. Wydajne blokowanie reklam także na Edge

Strona główna Aktualności

O autorze

uBlock Origin for Edge, opensource'owa alternatywa dla AdBlocka, trafił do Microsoft Store. Wcześniej ten bloker reklam dla przeglądarki Edge był dostępny tylko na GitHubie, a jeśli ktoś chciał z niego skorzystać musiał się sporo napocić nad ręczną instalacją aktualizacji i ciągłym uruchamianiem rozszerzenia. W pewnym momencie z autorem wersji uBlocka dla Edge, Nikiem Rollsem, skontaktowali się przedstawiciele Microsoftu i zaproponowali pomoc przy doszlifowaniu programu oraz umieszczenie go w oficjalnym sklepie.

Od dwóch dni z zainstalowaniem oprogramowania powinien więc poradzić sobie każdy. Wystarczy kilka kliknięć w Sklepie i gotowe. uBlock Origin chwalony jest przez użytkowników przede wszystkim za to, że nie obciąża pamięci i procesora w tak dużym stopniu, jak produkty konkurencji. Niektórzy wprost piszą, że to najlepszy adblocker.

Nik Rolls podziękował programistom Microsoftu za pomoc przy przyspieszeniu prac nad oprogramowaniem i rozwiązaniu problemów, z którymi nie mógł sobie poradzić. Programista przyznaje, że nie wszystko działa jeszcze tak, jak powinno, ale wciąż pracuje nad poprawieniem niedociągnięć i zaprasza innych do pomocy. W tej chwili wyszukiwarka na stronie Microsoft Store nie wyświetla uBlock Origin, do aplikacji można się dostać klikając na odnośnik.

r   e   k   l   a   m   a

Swoją drogą optymizmem napawa fakt, że wielki koncern zechciał wyciągnąć pomocną dłoń do skromnego programisty i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom swojego oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.