Minitest: Gamingowy laptop Lenovo Y50-70 - część 1

Laptop do gier to pojęcie, które kilka lat temu można było wsadzić między bajki. Dziś mówiąc: Gamingowy Laptop głównie przychodzą nam na myśl takie serie, jak: Alienwear od Della, czy też Republic of Gamers (ROG) od Asusa. Pozostali producenci sprzętu (MSI czy Lenovo) też mają kilka modeli do zaoferowania. W tym wpisie postaram się pokrótce zrecenzować Model Lenovo Y50-70 wyposażony w procesor Intel i7 oraz kartę Nvidia GeForce GTX860M.

Model Y50 nie jest pierwszą przygodą Lenovo ze sprzętem gamingowym.

W pigułce: historia z Wiedźmina i Wiedźmina 2. Uwaga spoilery!

Najnowsze dziecko CD Project RED, czyli WIEDŹMIN 3 właśnie debiutuje. Przed rozpoczęciem kolejnej przygody z Geraltem warto przypomnieć, co wydarzyło się w poprzednich odsłonach gry. W szczególności jeśli nie graliśmy w poprzednie części gry, lub nie mamy czasu na ponowne przejście dwóch poprzednich części. Streszczenie będzie zawierać jedynie główny wątek fabularny z pominięciem detali, tak, aby nie zawalić was toną informacji.

Testy Samsunga – podsumowanie

Smutno mi, naprawdę smutno mi. Nie tylko ze względu na to, że sprzęt został już odesłany przeze mnie prawie miesiąc temu (chociaż może tak ciut ciut). Smutno mi dlatego, że po oddaniu sprzętu stwierdzam, że za jakiś czas (nie za miesiąc, czy dwa ale na pewno) będę musiał - chce zakupić nowego laptopa.

Ultrabook?

Czy nowy laptop będzie ultrabookiem? Ciężko mi teraz podjąć decyzję. Na pewno smukły design to jest to coś co mi się podoba, jeśli nie będzie to klasyczny „klin” to coś cieniutkiego ;).

Buzz Launcher Beta - podziel się swoim pulpitem z innymi

Niewątpliwą zaletą systemu android jest możliwość stosowania różnych nakładek. W gąszczu kilkunastu podobnych launcherów różniących się nazwą oraz kilkoma innymi cechami znaleźć można Buzz Launcher. Na pierwszy rzut oka nie różni się od pozostałych tego typu programów. Jednakże kto nie sprawdzi niech żałuje, gdyż aplikacja na kilka ciekawych funkcji do zaoferowania.

Zaczynając od „szuflady aplikacji” oraz widgetów, w przypadku aplikacji mamy tutaj standardowe rozwiązanie znane z androida 4.0 i wyższych.

Chameleon Launcher zawitał na smartfony

Pomożecie? Pomożemy. Takimi słowami można w skrócie określić projekt nakładki systemowej o nazwie Chameleon Launcher. Projekt swoją popularność zyskał dzięki akcji crowdfundingowej w serwisie kickstarter. Gdzie po wizualizacji jak ma wyglądać oraz jak działać nowy launcher zrobiło się głośno w serwisach branżowych, a sam projekt zyskał w szybki sposób wsparcie finansowe. Aplikacja początkowo była przygotowana na tablety, gdzie prezentuje się naprawdę fenomenalnie. Po kilku miesiącach próśb użytkowników aplikacja pojawiła się również na smartfonach.

AllShare Play multimedia bez kabli

AllShare od Samsunga to kolejny obok Intel WiDi sposób na bezprzewodową transmisję multimediów. Podczas gdy WiDi mogło być stosowane również jako narzędzie do prezentacji, AllShare posłuży nam głównie jako „odtwarzacz” który przerzuci treści z komputera na urządzenie wyświetlające. W moim przypadku komputer to testowany

[Prima Aprilis] Audaces fortuna iuvat - nowy ficzer w Google Maps

Oczywiście wpis to żart z okazji Prima Aprilis

Jakiś czas temu ekipa Street View podczas fotografowania głębin oceanów znalazła pewne mapy. Po obszernej analizie archeologicznej stwierdzono, że znalezisko to mapy skarbów niesławnego pirata William “Captain” Kidd. Legendy głoszą, że skarby zostały poukrywane w różnych zakątkach globu. Ekipa google maps nie zastanawiała się długo i postanowiła owe miejsca, jak również same mapy zaimplementować jako jeden z widoków w normalnych mapach.

Poszerzamy horyzonty – o 27 cali

Oj dawno mnie tutaj nie było, niestety nowa praca to nowe obowiązki a z nimi coraz mniej czasu. Dlatego też na wstępie przepraszam, że dawno mnie nie było oraz, że ten wpis będzie inny niż poprzednie. Ale postaram się (choć nie obiecuje) pisać w mniejszych dawkach ale częściej. Przejdźmy więc do meritum sprawy.

Jak część z was wie testuję sprzęt od Samsunga, w moje łapska trafił ultrabook, o którym przysłowiowych kilka zdań możecie przeczytać tutaj.