Android Market - kolejna promocja - Google Play i Store?

Jako wielki fan systemy mobilnego o Google co jakiś czas zaglądam na stronę Marketu. Dlaczego ta forma przeglądania aplikacji mi bardziej odpowiada niż ta za pośrednictwem smartfona? Wiadomo dużo większy ekran i można przeglądać kilka kart praktycznie w tym samym czasie. Nic nadzwyczajnego, ale pewnie zastanawiacie się, co skłoniło mnie aby coś napisać na ten temat.

Store w Google Play

Przy wejściu na dotychczasową stronę marketu: https://market.android.com/ zostajemy przekierowani na nowy adres https://play.google.com/store, nie wiele się tutaj zmieniło w stosunku do macierzystego Marketu. Całość polegała tylko na zmianie nagłówka oraz dodaniu kilku odnośników Sklep: Aplikacje Android oraz Moje aplikacje Android (w których dalej nie mamy podziału na aplikacje zakupione, ani możliwości usunięcia z poziomu przeglądarki).

Póki co informacje na temat całego zaplecza Google Play w skład którego wchodzą: Movies, Music, Apps and Games oraz Books. Są dostępne pod adresem: https://play.google.com/about/features/. Osobiście zastanawiam się czy Google wreszcie otworzy Google Music w Polsce, gdyż jest to jedna z bardziej ciekawych funkcjonalności w połączeniu ze smartfonem właśnie od tej firmy.

Promocje

W grudniu mieliśmy okazje skorzystać z dwóch promocji w Markecie, o których pisalem na łamach mojego bloga, jedna z nich dotyczyła 10 miliardów pobrań aplikacji z marketu oraz noworoczna promocja Gameloftu.

Dziś (a przynajmniej ja dziś to zauważyłem) doszła nowa promocja o nazwie Play Our Favorites. W ramach której możemy zakupić świetne aplikacje za jedyne 49 centów (około 1.53 zł). Znaleźć można prawdziwe perełki, myślę, że każdy znajdzie ciekawą aplikację i/lub grę.

Mamy do wyboru blisko 30 aplikacji w promocyjnej cenie (co ciekawe nie wszystkie pojawiają się nam na liście, poniżej będą one oznaczone *). Znajdziemy tutaj gry dla dzieciaków, oraz starszych graczy, programy użytkowe jak książka kucharska czy radio internetowe skończywszy na kalendarzy dla biznesmenów.

Programy

Gry

Dla Dzieci

Jak widzimy lista aplikacji jest naprawdę spora. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zachęcam naprawdę do zakupu, gdyż możemy oszczędzić wiele złotówek, np taki Dead Space przed promocją kosztował około 20 zł.

Ale to nie wszystko

To celebrate, we’ll be offering a different album, book, video rental and Android app at a special price each day for the next week in our “7 Days to Play” sale. In the U.S., today’s titles include the collection of top 40 hits Now That's What I Call Music 41, the popular game Where's My Water, the novel Extremely Loud and Incredibly Close and the movie Puncture for just 25 cents each. In addition, you'll find great collections of hip-hop, rock and country albums for $3.99 all week, detective novels from $2.99, some of our editorial team's favorite movies from 99 cents, and our favorite apps from 49 cents.

Google oferuje drugą promocję o nazwie "7 Days to Play", skierowana jest ona głównie na rynek amerykański, gdyż my nie mamy dostępu do zakupu filmów, książek oraz muzyki, ale w ramach tej promocją będą dostępne różne gry. Dziś (7 marca) jest to aplikacja o nazwie Where's My Water? i kosztuje zaledwie 0,78 zł (0.25 centa).

7.03

Where's My Water? (0,78 zł)

8.03

Flick Golf Extreme (0,78 zł)

Pozdrawiam. Ściągajcie i grajcie do woli. A jeżeli wam się coś nie spodoba możecie zażądać zwrotu gotówki (do 15 min od instalacji), Google zwraca kasę bez problemów - sam się o tym przekonałem.

Autor: Dariusz Rogóż