Tysiące aplikacji tylko gdzie one są? Sposób na sklep w windows 8

Nie będę ukrywał, że do tego wpisu niejako pośrednio przyczynił się DjLeo tym oto wpisem: „WuOsiem” – jak to ugryźć?. Nie będę też ukrywał, że problem wyszukiwarki we wbudowanym sklepie nie istnieje. Owszem istnieje, a co gorsza jest irytujący… i to bardzo!

Za pewne liczba programów znajdująca się w sklepie Microsoftu nie robi wrażenia na tle konkurencji (w dniu premiery około 9 tysięcy [1]) to mimo wszystko my – użytkownicy oczekujemy aby szukajka spełniała swoją funkcję.

DjLeo świetnie zaprezentował funkcjonalność wspomnianej wyszukiwarki aplikacji, która nie potrafiła znaleźć w zbiorach sklepu gry, która była promowana na głównej. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

No ale przejdźmy do głównego wątku, czyli odpowiedzmy sobie na pytanie.

Jak znaleźć coś, czego nie da się znaleźć?

Dość ironicznie to wygląda, gdyż z pomocą przychodzi wyszukiwarka google, dzięki której po wpisaniu odpowiedniej frazy oraz kilku kliknięciach mamy znalezioną aplikację w sklepie. Dla przykładu będziemy poszukiwać aplikacji IM+. Po wklepaniu jej do pola szukaj naszym oczom ukaże się taki oto obraz. Nic nowego, myślę, że każdy widział takie „cudo” w nowym systemie od MS.

Jak widać IM+ nie znalazło, za to zaproponowało nam inne (w większości nie powiązane tematycznie aplikacje). Jak już wspomniałem z pomocą przychodzi wyszukiwarka google, a także przeglądarka Internet Explorer*. Po odpaleniu google.com i wpisaniu takiej kombinacji

Nazwa aplikacji apps.microsoft.com

W moim przypadku wygląda to tak:

IM+ apps.windows.com

naszym oczom ukaże się taki oto widok.

Po wybraniu odpowiedniego (pierwszego odnośnika) zostajemy przeniesieni na webową wersję sklepu MS.

Po kliknięciu View in Windows Store odpalona zostanie aplikacja sklepu z możliwością instalacji znalezionego programu. Co pozwoli nam na bezproblemową instalację programów, których nie sposób upolować normalną – tradycyjną metodą.

Jeśli istnieje jakaś inna zdecydowanie łatwiejsza metoda to chętnie o niej przeczytam. Póki co nie znalazłem sposobu na ten "ficzer".

Oczywiście bez problemu w ten sposób wyszukamy inne mniej lub bardziej ciekawe programy dla nowego systemu MS. Dla przykładu mapy od Google w stylu Modern UI.

----------------
* Można użyć innej przeglądarki niż IE, lecz na samym końcu aby zostać przekierowanym do sklepu należy korzystać właśnie z produktu MS.

[1] http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2012/43/ile-aplikacji-dla...