Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Tysiące aplikacji tylko gdzie one są? Sposób na sklep w windows 8

Nie będę ukrywał, że do tego wpisu niejako pośrednio przyczynił się DjLeo tym oto wpisem: „WuOsiem” – jak to ugryźć?. Nie będę też ukrywał, że problem wyszukiwarki we wbudowanym sklepie nie istnieje. Owszem istnieje, a co gorsza jest irytujący… i to bardzo!

Za pewne liczba programów znajdująca się w sklepie Microsoftu nie robi wrażenia na tle konkurencji (w dniu premiery około 9 tysięcy [1]) to mimo wszystko my – użytkownicy oczekujemy aby szukajka spełniała swoją funkcję.

DjLeo świetnie zaprezentował funkcjonalność wspomnianej wyszukiwarki aplikacji, która nie potrafiła znaleźć w zbiorach sklepu gry, która była promowana na głównej. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

No ale przejdźmy do głównego wątku, czyli odpowiedzmy sobie na pytanie.

Jak znaleźć coś, czego nie da się znaleźć?

Dość ironicznie to wygląda, gdyż z pomocą przychodzi wyszukiwarka google, dzięki której po wpisaniu odpowiedniej frazy oraz kilku kliknięciach mamy znalezioną aplikację w sklepie. Dla przykładu będziemy poszukiwać aplikacji IM+. Po wklepaniu jej do pola szukaj naszym oczom ukaże się taki oto obraz. Nic nowego, myślę, że każdy widział takie „cudo” w nowym systemie od MS.

Jak widać IM+ nie znalazło, za to zaproponowało nam inne (w większości nie powiązane tematycznie aplikacje). Jak już wspomniałem z pomocą przychodzi wyszukiwarka google, a także przeglądarka Internet Explorer*. Po odpaleniu google.com i wpisaniu takiej kombinacji

Nazwa aplikacji apps.microsoft.com

W moim przypadku wygląda to tak:

IM+ apps.windows.com

naszym oczom ukaże się taki oto widok.
Po wybraniu odpowiedniego (pierwszego odnośnika) zostajemy przeniesieni na webową wersję sklepu MS.
Po kliknięciu View in Windows Store odpalona zostanie aplikacja sklepu z możliwością instalacji znalezionego programu. Co pozwoli nam na bezproblemową instalację programów, których nie sposób upolować normalną – tradycyjną metodą.
Jeśli istnieje jakaś inna zdecydowanie łatwiejsza metoda to chętnie o niej przeczytam. Póki co nie znalazłem sposobu na ten "ficzer".

Oczywiście bez problemu w ten sposób wyszukamy inne mniej lub bardziej ciekawe programy dla nowego systemu MS. Dla przykładu mapy od Google w stylu Modern UI.

----------------
* Można użyć innej przeglądarki niż IE, lecz na samym końcu aby zostać przekierowanym do sklepu należy korzystać właśnie z produktu MS.

[1] http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2012/43/ile-aplikacji-dla... 

windows

Komentarze

0 nowych
mordzio   15 #1 06.11.2012 16:20

Świetna robota, przetestowałem w warunkach "bojowych" działa bez problemu :)

freeq52   8 #2 06.11.2012 17:00

Trochę to wszystko niedorobione...

sgj   12 #3 06.11.2012 18:49

Dorobione tylko szukać to trzeba umieć ...

Odpowiedz jak szukać wbudowaną wyszukiwarką sklepu.

http://www.dobreprogramy.pl/Tysiace-aplikacji-w-Sklepie-Windows-Oczywiscie-tylko...

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #4 07.11.2012 02:52

Tak jak napisałem w swoim wpisie, Innym rozwiązaniem jest dodanie języka angielskiego w opcjach językowych. Taki sam efekt. Co nie zmienia faktu, że jest to bez sensu. Dlaczego wyszukiwanie nie działa prawidłowo dla języka polskiego. Dopiero dodanie angielskiego, naprawia problem. Strasznie dużo tych wszystkich niejasności w W8.

  #5 08.11.2012 14:43

Nie trzeba zmieniac jezyka wystarczy zmienic lokalizacje na UK albo USA i wszystko dziala. I to nie jest zadeb bug niektore aplikacji sa dostepne tylko w okreslonych lokalizacjach.

  #6 08.11.2012 14:47

Wejdzcie do ustawien sklepu i wylaczcie pierwsza opcje - wowczas bedzie przeszukiwany caly sklep.

Druedain   14 #7 08.11.2012 17:46

@sgj Coś, co zostało przez MS nazwane ułatwieniem wyszukiwania, w praktyce jest utrudnieniem, a co pokazuje praktyka, ludzie miewają z tym problemy. Pisząc, że wszystko jest dorobione próbujesz zaklinać rzeczywistość?

  #8 11.11.2012 20:15

Kombinowanie:P Mi IM+ znalazło od razu :)

acidpunk   3 #9 13.11.2012 13:20

Tak jak kolega wyżej pisał - po co tyle kombinowania...wystarczy przestawienie jednej opcji:

http://i45.tinypic.com/5x8v9j.png

  #10 04.08.2013 01:55

Witam serdecznie wszystkich. Nie wiem, czy się nie powtarzam, ale by znaleźć coś w sklepie nie trzeba korzystać z IE bądź innej wyszukiwarki. Otóż należy najechać myszką na prawy kraniec ekranu i przeciągnąć go w dół, aż pojawią się nam "charmy":Wyszukiwanie, Udostępnianie, Start, Urządzenia, Ustawienia. Klikamy w Wyszukiwanie, a następnie z podręcznej listy wybieramy Sklep. Wpisujemy nazwę szukanej aplikacji. Pozdrawiam

AndroidFan   6 #11 08.12.2016 23:11

@AdikX91 (niezalogowany): No ale od niedawna można też grać w gry ze sklepu windows offline - download.net.pl/jak-grac-w-gry-ze-sklepu-windows-bez-internetu/n/9268/ tak to wyglą?a.