vDos 2018.05.01

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

vDos to narzędzie, które pozwala na uruchomienie aplikacji wykorzystujących system DOS na współczesnych komputerach z systemem Windows.

Aplikacja charakteryzuje się klasycznym, DOS-owym interfejsem użytkownika, który początkowo może odrzucić swoją topornością, ale już po chwili okazuje się, że vDos jest łatwym i prostym w obsłudze programem, dzięki któremu uruchomimy zarówno gry, jak i rozmaite narzędzia pracujące pod kontrolą systemu DOS.

vDos pozwala na wykonywanie rozmaitych operacji jedynie przy wykorzystaniu klawiatury, ale twórcy opisywanego narzędzia umożliwili również korzystanie z myszy. Popularnym „gryzoniem” można zminimalizować główne okno aplikacji i powrócić do pracy z systemem operacyjnym Windows. Jest to o tyle istotne, że vDos robi także użytek ze schowka, dzięki któremu szybko przeniesiemy dane między „okienkami”, a DOS-em.

Co ważne, vDos oferuje możliwość włączania kilku DOS-owych programów w tym samym czasie. Każdy z nich można odpowiednio skonfigurować bez obaw, że emulowane aplikacje w jakikolwiek sposób będą kolidowały z równolegle działającymi w sieci instancjami Windows 32 NTVDM.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
pilot67   6 #1 22.05.2018 09:33

Do czego to może służyć - ktoś coś robił na tym?
Próbowałem na tym postawić stary, stworzony dla DOS, system księgowy w celach jeno podglądowych.
Wszystko trwa 10 razy wolniej niż na jakiejkolwiek wirtualce. Wysypuje się na głupim indeksowaniu.
Próbowałem starego dobrego XTREE. Co ten widzi, to się autorom tego programu nigdy nie śniło.
Jak dla mnie kiszka.