Ludum Dare : tysiące gier w weekend

Ludum Dare jest największą społecznością związaną z hobbistycznym tworzeniem gier. Już od 12 lat 3 razy do roku prowadzone są ogólnoświatowe zawody gdzie każdy uczestnik ma za zadanie stworzenie gry nawiązującej do tematu wybranego przez społeczność.

Całość każdego wydarzenia podzielona jest na 2 części Ludum Dare Game Jam oraz Ludum Dare Competition.

Monitorku, i co mam o Tobie myśleć?

Wielkie W.T.F.

Prawdziwy mężczyzna nie czyta manuali i wszyscy dobrze o tym wiedzą!

Chyba dobre 5 min zastanawiałem się jak to ustrojstwo w ogóle włączyć. Brak fizycznych przycisków dał przez niedługą chwilę o sobie znać. Chociaż nie powiem, zastosowane rozwiązanie ukrycia dotykowych przycisków w podstawie jest zgrabne lecz w jednym przypadku nieporęczne. Mianowicie gdy matryca jest opuszczona na sam dół. Można włonczyć/wyłonczyć (lubię czasem użyć brzydkich słów, przepraszam) monitor i w sumie tyle.

Technologie dużego S.

Jak wygląda koń, każdy widzi.

Eee.... wróć.

Jaka jest marketingowa papka, którą nam serwują reklamy i obszerne opisy właściwości jakiegoś urządzenia, każdy wie. Jak obiecałem, tym razem będzie troszkę bardziej technicznie o mojej nowej zabawce. Zatem wuju co mi powiesz gdy zadam Ci takie pytanie "S27B970D".

Wyświetlacz:

Wymiary są sprawą oczywistą i nie ma co tu się rozpisywać. Przekątna 27", 16:9. Że tak powiem, standardzik.

To co jest bardziej interesujące to typ matrycy. Jest ona wykonana w technologii PLS (Plane-to-Line Switching).

Hands on Samsung S27B970D

Dzisiaj, tj 18.09.2013, przyszła do mnie paczka. Może, raczej powinienem powiedzieć paka. Nawet przez duże P. Otóż dostałem w swoje ręce monitor, który każdy kto był na HotZlocie miał szansę obejrzeć. Mianowicie Samsung S27B970D i będę go u siebie gościł przez najbliższe dwa tygodnie.

Ot cała historia. Dziękuję. Do widzenia.

tl;dr;

Osoby szukające rzetelnych, dokładnych i technicznych wypowiedzi na temat tego sprzętu niewiele tutaj znajdą ciekawych rzeczy.

Nie czytajcie, o papierze słów kilka

W radiu mówią różne rzeczy. Raz ciekawsze, a raz mniej. Gdy w radiu są zamulają wiadomościami np. polityką to zazwyczaj robię ewakuację z aktualnej rozgłośni. Nie tak dawno temu (oryginalny wpis z przed roku) został poruszony temat czytania książek. Dowiedziałem się wtedy, że zdecydowana większość polaków w ciągu roku nie przeczyta nawet jednej książki!

Telewizornia

Każdy lubi obejrzeć film, który go zaciekawi. Każdy ma swój ulubiony serial. Znaczna większość z nas spędza przynajmniej chwilę przed telewizorem. I na pewno nikt nie lubi reklam.

Zarządzanie cyklem rozwoju aplikacji

Wszyscy myślący o swojej karierze jako deweloper prędzej, czy później spotkają się w problemem zarządzania cyklem rozwoju aplikacji. Gdzie trzymać kod nowych funkcjonalności, jak odseparować wersję produkcyjną od deweloperskiej, jak skutecznie zarządzać hotfixami, oraz masa innych problemów, które kiedyś trzeba będzie rozwiązać. Vincent Driessen zaproponował solidny model cyklu zycia aplikacji oparty o system kontroli wersji git. Został on dokładnie opisany na jego blogu.

Darmowe Gigabajty na DropBox

Zapewne trudno jest obecnie znaleźć osobę chociaż trochę zinformatyzowaną i nie znającą serwisu DropBox. Ale tym razem nie chodzi o uświadamianie czy namawianie na używanie tego serwisu.

Tym razem DropBox ruszył z kolejną akcją Great Space Race, dzięki której dostajemy dodatkowe miejsce na ich serwerach. Warunkiem jest posiadanie adresu e-mail w domenie uczelni. Nie jest rozróżniane czy adres należy do pracownika czy studenta. Czasem w takich akcjach jest haczyk.