Linux na wesoło

Idąc tropem @Shaki81, chciałbym przedstawić kilka żartów z użytkowników Linuksa (no, nie tylko :P).

Cechy zadeklarowanego Linux'owca:

-Gdy widzi w ZOO antylopę GNU zastanawia się gdzie jest jej kod żródłowy i dlaczego spakowano ją w formacie ZOO, a nie w tar.gz.-Gdy idzie do łóżka z dziewczyną czyta wcześniej HOWTO.

UserAgent Firefox w Linux Mint (i nie tylko)

Będąc użytkownikiem Linux Mint, trochę denerwował mnie fakt, że UserAgent Firefox'a rozpowiadał na prawo i lewo że korzystam z Ubuntu. Cóż, może i głupota ale jednak denerwująca sprawa. Jako że miałem trochę czasu postanowiłem poszperać w internecie i znalazłem pewne rozwiązanie. Po pierwsze należy udać się na stronę dowodzenia FF - about:config. Tam, na stronie z wartościami, klikamy prawy przycisk myszy i z menu wybieramy dodanie nowego klucza z wartością "łańcuch". Klucz nazywamy

general.useragent.override

Łodzie motorowe w Polsce - ciekawostki po kursie na patent sternika :P

Wiem, wiem. Jest to portal związany, głównie, z tematyką nowych technologii, komputerów itp. Jednak człowiek nie żyje tylko komputerami prawda? Chciałem dzisiaj sypnąć Wam garścią ciekawostek na temat poruszania się na wodach śródlądowych w Polsce. Z tematem tym jestem na świeżo, gdyż przygotowuję się do egzaminu na sternika motorowodnego. Jest to najniższy z patentów, który można zdobyć, by pływać trochę mocniejszymi motorówkami po polskich wodach.Więc do dzieła.

Linux vs Windows (okiem laika)

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft zraził do siebie część użytkowników (w tym mnie) swoimi próbami wciskania na lewo i prawo swojego najnowszego dziecka – Windows 10. Dodajcie do tego informacje, że MS utrudnia powrót na wcześniejsze wersje Windowsa. Przy czystej instalacji Windows 7 należy się spodziewać, na przykład, dość uciążliwego problemu, jakim jest walka o uruchomienie usługi windows update. U niektórych osobników (jak na przykład u mnie :P) WU nie chce się uruchomić po instalacji.

Pozbycie się paska tytułu w Firefox na Linuxie

Od wczoraj jestem, znowu, szczęśliwym (jak na razie :P) użytkownikiem Linux Mint (w najnowszej, 18tej wersji, z pulpitem Cinnamon). Jako że sporo czasu poświęcam na pracę z przeglądarką a mam dość skromny ekran (14,1", 1280x800) to trochę przeszkadzał mi pasek tytułu, wyświetlający się zaraz na otwartymi kartami.

Jasne, że nie zabiera on zbyt dużo miejsca (raptem około pół centymetra), ale zastanawiałem się czy jest jakaś możliwość wyłączenia tegoż paska. I owszem, jest.Wystarczy ściągnąć mały dodatek do przeglądarki - Hide Caption Titlebar Plus (do pobrania

Historii z zasięgiem LTE ciąg dalszy

Chciałbym na chwilę (no - troszkę przydługą chwilę) powrócić do opisywanego przeze mnie wcześniej problemu, jaki mam z siecią Play/RedBull mobile.

Niestety cały czas użeram się z siecią, o odbieranie połączeń podczas korzystania z zasięgu LTE. W skrócie - podczas gdy jestem w zasięgu LTE nie dochodzi do mnie część połączeń przychodzących.

Analiza języka w czasopismach komputerowych

Od pewnego czasu porządkuję pliki, które mam w różnych lokalizacjach – zarówno zapisane lokalnie, jak i w chmurach. Znalazłem dzięki temu coś ciekawego – materiały do swojej prezentacji maturalnej na ustny egzaminu z języka polskiego (czyli sprzed dziesięciu lat ale cóż...). Wiem, że analiza tekstu jest czymś mało związanym z serwisem technologicznym. Zdecydowałem się to opublikować, ze względu na analizowany przeze mnie materiał – swoją pracę oparłem na czasopiśmie (słowo klucz – to nie gazeta :P. Kto pamięta ten wie :) ) CD-Action. Mam nadzieję, że wpis Was zainteresuje.

UOKiK bierze się za pre-paid'y

Natrafiłem dzisiaj na dość interesującą wiadomość - cóż interesującą dla posiadaczy telefonów na kartę.Do tej pory zmiana operatora (czy to przeniesienie numeru, czy kupno nowego startera w innej sieci) wiązało się z małym problemem. Mianowicie wszystkie środki, które zgromadziliśmy u dotychczasowego operatora i których nie wykorzystaliśmy przepadały nam. W czasach przed no-limits nie był to pewnie zbyt duży problem. Ale aktualnie wiele ofert pre-paid to tak na prawdę karty skarbonki.

Problematyczny zasięg LTE w Play

Wpis z cyklu gorzkich żali :P

Przez dość długi czas posiadałem telefony bez łączności LTE. I mówiąc szczerze nie bardzo się do tej technologii paliłem. Fakt, myślałem sobie że fajnie byłoby mieć możliwość szybszego przesyłania plików itp. Ale zarówno w robocie jak i w domu mam wifi więc brak tej technologii w telefonie nie był aż tak uciążliwy.Ale niedawno przyszedł czas na zmianę telefonu (o czym szerzej pisałem tutaj i