Gdzie w Polsce można pływać na silniku spalinowym?

I znowu z innej beczki. Obecnie chciałbym powrócić na chwilę do tematu poruszonego już przeze mnie jakiś czas temu - żegluga motorowa/pływanie łodziami silnikowymi. Opisałem wtedy kilka ciekawostek, znalezionych przeze mnie podczas nauki do egzaminu na sternika motorowodnego (niestety wpis nie okazał się zbyt interesujący dla społeczności naszego serwisu, co nawet rozumiem - trochę w tym temacie mało elektroniki :P).

Zacznę od powodu, czemu wracam do tego tematu.

Linux (i nie tylko) na wesoło v3

Mijają kolejne dni, pogoda robi się coraz bardziej kiepska. Być może przyda się Wam kilka (suchych) kawałów na poprawę humoru.-----

-----Z instrukcji oprogramowania: "Opis konfiguracji obejmuje tylko system Windows, ponieważ użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Macintoshy przywykli do tego, że wszyscy ich olewają"

-----

Linux vs Windows part2

Kontynuując niejako swój poprzedni wpis, chciałbym podzielić się z Wami kilkoma funkcjami obecnymi w Linux Mint (środowisko Cinnamon) out-of-the-box, a których mi osobiście brakuje w Windowsie.

Gadżety pulpitu znają niektórzy użytkownicy Windowsa – były one obecne w Viście i W7 (choć aktualnie niektóre są niefunkcjonalne – jak pogoda czy kursy walut).

Linux na wesoło

Idąc tropem @Shaki81, chciałbym przedstawić kilka żartów z użytkowników Linuksa (no, nie tylko :P).

Cechy zadeklarowanego Linux'owca:

-Gdy widzi w ZOO antylopę GNU zastanawia się gdzie jest jej kod żródłowy i dlaczego spakowano ją w formacie ZOO, a nie w tar.gz.-Gdy idzie do łóżka z dziewczyną czyta wcześniej HOWTO.

UserAgent Firefox w Linux Mint (i nie tylko)

Będąc użytkownikiem Linux Mint, trochę denerwował mnie fakt, że UserAgent Firefox'a rozpowiadał na prawo i lewo że korzystam z Ubuntu. Cóż, może i głupota ale jednak denerwująca sprawa. Jako że miałem trochę czasu postanowiłem poszperać w internecie i znalazłem pewne rozwiązanie. Po pierwsze należy udać się na stronę dowodzenia FF - about:config. Tam, na stronie z wartościami, klikamy prawy przycisk myszy i z menu wybieramy dodanie nowego klucza z wartością "łańcuch". Klucz nazywamy

general.useragent.override

Łodzie motorowe w Polsce - ciekawostki po kursie na patent sternika :P

Wiem, wiem. Jest to portal związany, głównie, z tematyką nowych technologii, komputerów itp. Jednak człowiek nie żyje tylko komputerami prawda? Chciałem dzisiaj sypnąć Wam garścią ciekawostek na temat poruszania się na wodach śródlądowych w Polsce. Z tematem tym jestem na świeżo, gdyż przygotowuję się do egzaminu na sternika motorowodnego. Jest to najniższy z patentów, który można zdobyć, by pływać trochę mocniejszymi motorówkami po polskich wodach.Więc do dzieła.

Linux vs Windows (okiem laika)

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft zraził do siebie część użytkowników (w tym mnie) swoimi próbami wciskania na lewo i prawo swojego najnowszego dziecka – Windows 10. Dodajcie do tego informacje, że MS utrudnia powrót na wcześniejsze wersje Windowsa. Przy czystej instalacji Windows 7 należy się spodziewać, na przykład, dość uciążliwego problemu, jakim jest walka o uruchomienie usługi windows update. U niektórych osobników (jak na przykład u mnie :P) WU nie chce się uruchomić po instalacji.

Pozbycie się paska tytułu w Firefox na Linuxie

Od wczoraj jestem, znowu, szczęśliwym (jak na razie :P) użytkownikiem Linux Mint (w najnowszej, 18tej wersji, z pulpitem Cinnamon). Jako że sporo czasu poświęcam na pracę z przeglądarką a mam dość skromny ekran (14,1", 1280x800) to trochę przeszkadzał mi pasek tytułu, wyświetlający się zaraz na otwartymi kartami.

Jasne, że nie zabiera on zbyt dużo miejsca (raptem około pół centymetra), ale zastanawiałem się czy jest jakaś możliwość wyłączenia tegoż paska. I owszem, jest.Wystarczy ściągnąć mały dodatek do przeglądarki - Hide Caption Titlebar Plus (do pobrania

Historii z zasięgiem LTE ciąg dalszy

Chciałbym na chwilę (no - troszkę przydługą chwilę) powrócić do opisywanego przeze mnie wcześniej problemu, jaki mam z siecią Play/RedBull mobile.

Niestety cały czas użeram się z siecią, o odbieranie połączeń podczas korzystania z zasięgu LTE. W skrócie - podczas gdy jestem w zasięgu LTE nie dochodzi do mnie część połączeń przychodzących.