Analiza języka w czasopismach komputerowych

Od pewnego czasu porządkuję pliki, które mam w różnych lokalizacjach – zarówno zapisane lokalnie, jak i w chmurach. Znalazłem dzięki temu coś ciekawego – materiały do swojej prezentacji maturalnej na ustny egzaminu z języka polskiego (czyli sprzed dziesięciu lat ale cóż...). Wiem, że analiza tekstu jest czymś mało związanym z serwisem technologicznym. Zdecydowałem się to opublikować, ze względu na analizowany przeze mnie materiał – swoją pracę oparłem na czasopiśmie (słowo klucz – to nie gazeta :P. Kto pamięta ten wie :) ) CD-Action. Mam nadzieję, że wpis Was zainteresuje.

UOKiK bierze się za pre-paid'y

Natrafiłem dzisiaj na dość interesującą wiadomość - cóż interesującą dla posiadaczy telefonów na kartę.Do tej pory zmiana operatora (czy to przeniesienie numeru, czy kupno nowego startera w innej sieci) wiązało się z małym problemem. Mianowicie wszystkie środki, które zgromadziliśmy u dotychczasowego operatora i których nie wykorzystaliśmy przepadały nam. W czasach przed no-limits nie był to pewnie zbyt duży problem. Ale aktualnie wiele ofert pre-paid to tak na prawdę karty skarbonki.

Problematyczny zasięg LTE w Play

Wpis z cyklu gorzkich żali :P

Przez dość długi czas posiadałem telefony bez łączności LTE. I mówiąc szczerze nie bardzo się do tej technologii paliłem. Fakt, myślałem sobie że fajnie byłoby mieć możliwość szybszego przesyłania plików itp. Ale zarówno w robocie jak i w domu mam wifi więc brak tej technologii w telefonie nie był aż tak uciążliwy.Ale niedawno przyszedł czas na zmianę telefonu (o czym szerzej pisałem tutaj i

Uciekinier z Androida na Windows 10 mobile — recenzja

Dwa różne systemy, wiele publikacji na ten temat. Niestety wiele z tych wypowiedzi dość mocno krytykuje MS, co z kolei zniechęca ludzi do zainteresowania się tym systemem. To natomiast zniechęca deweloperów do rozwijania (bądź w ogóle napisania) aplikacji na tą platformę. Jako wymówkę najczęściej stosują fakt małej ilości użytkowników mobilnego Windowsa. Według mnie opinie o mobilnym windowsie, krążące w sieci, są trochę krzywdzące.Ja chciałbym przedstawić mobilną platformę Microsoftu jako osoba, która dopiero co przesiadła się z Androida (o czym trochę pisałem już

Przemyślenia po dwóch tygodniach używania Win phone/mobile? Nie tak znowu strasznie

Wiem że podobnych wpisów można znaleźć w internetach dość dużo. Jednak pomyślałem, że i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Od razu przy tym zaznaczę, że nie można mnie zaliczyć do grona fanbojów którejkolwiek firmy :P.

Przez ostatnie 5-6 lat, od początku korzystania ze smartphonów, byłem urzyszkodnikiem platformy google. Przez moje ręce przewinęło się dość sporo modeli, z różnych półek cenowych - od najmniejszych jak Galaxy mini 2 po te "naj" jak S4,S5, Xperia T, Z/Z2 itp.

Pierwsze wrażenia z zakupu myszki Gigabyte Eco600

Parę dni przed świętami nastąpiła tragedia. Mianowicie padła mi myszka do laptopa. Żaden nadzwyczajny model – Tracer Blackjack RF. Ale padła i wstać nie chciała. Więc, mimo przedświątecznej gorączki trzeba było przysiąść i zastanowić się jaką myszkę zakupić tym razem.Dość długo szperałem w internetach, poradziłem się nawet na forum (http://forum.dobreprogramy.pl/jaka-mysz-do-100-zl-521189t.html) i mój wybór padł na Gigabyte Eco600. Stwierdziłem że, mimo ograniczonego budżetu, zrobię sobie mały prezent z okazji świąt i imienin.