Gdzie w Polsce można pływać na silniku spalinowym?

I znowu z innej beczki. Obecnie chciałbym powrócić na chwilę do tematu poruszonego już przeze mnie jakiś czas temu - żegluga motorowa/pływanie łodziami silnikowymi.
Opisałem wtedy kilka ciekawostek, znalezionych przeze mnie podczas nauki do egzaminu na sternika motorowodnego (niestety wpis nie okazał się zbyt interesujący dla społeczności naszego serwisu, co nawet rozumiem - trochę w tym temacie mało elektroniki :P).

Zacznę od powodu, czemu wracam do tego tematu. Otóż dlatego:

Dokładnie. Udało mi się zdobyć patent sternika motorowodnego. Także jeśli szukalibyście kogoś, z kim można popływać na jakiś mocniejszych silnikach to można będzie coś pomyśleć :P.

Jednakże chcąc popływać na silnikach spalinowych należałoby najpierw wiedzieć gdzie można z tych silników skorzystać. Należy wziąć pod uwagę fakt, że sporo z akwenów znajduje się w strefie ciszy - czyli nie można poszaleć na spalinówce.

Ok ale gdzie takie informacje znaleźć?
Pływać na silnikach spalinowych możemy na przykład na rzekach. Na stronach Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej znajdziemy mapę śródlądowych dróg wodnych. Jeśli szukamy bardziej szczegółowych informacji (jak bardziej szczegółowe mapy czy stan wód - w końcu trzeba wiedzieć czy poziom wód jest na tyle dobry, żeby przepłynąć), warto odwiedzić strony poszczególnych Regionów Zarządu Gospodarki Wodnej:

No ok. A co jeśli chcielibyśmy popływać na Mazurach? Tutaj znajduje się wykaz Jezior Mazurskich wpisanych do strefy ciszy.

P.S. Zastanawiałem się czy w tytule wpisu nie dać "Samochwała w kącie stała", ale jak zauważyliście, zdecydowałem się na coś mniej chwytliwego :D.