r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

webOS 2.0 do obsługi tabletów i telefonów HP

Strona główna Aktualności

Jon Rubinstein, były szef Palma, zapowiedział kolejne wydanie systemu webOS pod koniec roku. Oprogramowanie ma być wykorzystywane w przygotowywanych przez HP tabletach.

Jak podaje Engadget, Rubinstein stwierdził, że webOS 2.0 wprowadzony będzie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Nie ujawniono natomiast, jakie zmiany pojawią się w nowej wersji oprogramowania. Rubinstein powiedział tylko, że trwają prace nad nowym urządzeniem - można przypuszczać, że chodzi o tablet, który zapowiadany był przez HP. Firma ta przejęła na początku roku Palma. Wiadomość potwierdził częściowo Todd Bradley z HP, który w wywiadzie dla Fortune przyznał, że jego firma pracuje nad kilkoma tabletami. Mają być one sterowane systemem Windows 7 i webOS.

System Palma będzie również wykorzystywany w innych urządzeniach HP takich jak telefony czy drukarki. Bradley zapowiedział, że nowa wersja systemu będzie obsługiwać Flasha - odniósł się w ten sposób do konfliktu między firmami Apple i Adobe. Na podstawie słów pracowników HP można spodziewać się, że pod koniec tego i na początku następnego roku zaczną pojawiać się kolejne urządzenia wyposażone w webOS. HP chce rozwijać własny system - pytanie tylko, czy przyniesie to korzyść klientom firmy?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.