Windows 8 na ekranie dotykowym 21.5"

Taki mały test na panelu dotykowym Nextwindow 1950, było trochę przygód z nim dlatego będzie co opisać.

Instalacja...

Udałem się na stronę producenta aby zainstalować sterowniki ponieważ jak się okazało nie ma ich w Windows Update.

Pobrałem sterowniki dla Windows 8 ale jak po ich zainstalowaniu panel dotykowy nie został wykryty. Wpadłem na pomysł aby zainstalować sterowniki dedykowane do Windows 7 i... zadziałało. No cóż, dziwne...

Dlaczego polubiłem Windows 8...

Nowy system od Microsoftu przynosi w istocie rewolucyjne zmiany i jest odpowiedzią na działania konkurencji a także na bolączki użytkowników które jak widać zostały choć częściowo wysłuchane.

Szybka wyszukiwarka programów

Dosłownie tak jak w KDE czy też w innym środowisku graficznym pod linuksem tak i teraz w najnowszym windowsie możemy po prostu nacisnąć jeden klawisz i wpisać nazwę prorgamu.

KDE

W KDE domyślnie pod kombinacją klawiszy +

cz.2 | Windows 8, pierwsze wrażenia użytkownika linuksa

W tej części napiszę nieco o kafelkach, aplikacjach, sklepie oraz o interfejsie Modern UI, mam nadzieję, że nie będziecie się nudzić.

Metro UI to innowacyjne środowisko graficzne wprowadzające wyświetlanie informacji przy pomocy kafelków które pokazują nam wiadomości, pogodę czy liczbę aktualizacji do zainstalowania.

Istota estetyki tkwi w stałej długości i szerokości każdego kafelka oraz równych odstępów między nimi.

Windows 8, pierwsze wrażenia użytkownika linuksa

Słowem wstępu... nazywam się Damian "webnull" Kęska.

5 lat używam linuksa, od 7 lat znam i aktywnie wykorzystuję przynajmniej jeden język programowania.

Wcześniej z windowsów używałem tylko Windows 98, Windows XP oraz okazyjnie Windows 7. Z systemów opartych o inne jądra niż NT używałem FreeBSD, Ubuntu, Debiana, Linux Mint, Fedorę, openSUSE, TinyCore Linux, Arch Linux oraz Gentoo.

Niedawno postanowiłem sprawdzić jak wygląda najnowszy Windows 8 i pomimo przeróżnych uprzedzeń do grupy systemów z rodziny Windows zostałem pozytywnie zaskoczony.

nbnotify zaaktualizowane, usunięto trochę bugów, dodano obsługę nowego serwisu blogowego

Witam, wczoraj i dzisiaj pracowałem nad tym wszystkim i udało mi się wnieść kilka istotnych zmian do projektu - a raczej projektów.

Poprawiłem przede wszystkim zapis linków w lokalnej bazie danych wtyczki do Chromium, teraz już wszystko zdaje się działać jak powinno po dodaniu lub usunięciu linku.

No więc tak - nbnotify uzyskał możliwość obsługi serwisów z wymaganym logowaniem się, tzn.

Graficzny klient do nbnotify już za niedługo!

Jednak póki co zamiast pisać interfejs w QT4 postanowiłem napisać wtyczkę do Chromium i idzie mi to bardzo szybko i sprawnie.

Już w tej chwili prototyp wtyczki wyświetla przyciski na blogach dobrychprogramów i po kliknięciu dodaje lub usuwa wpisy lub profile użytkowników do obserwacji.

Od razu zapowiadam, że spróbuję jeszcze pomajstrować przy wtyczce do Opery.

nbnotify - krótko o rozwoju aplikacji

Ostatnio nachodzą mnie myśli aby stworzyć interfejs w QT do nbnotify. Koncepcja jest taka aby utworzyć ikonkę w trayu i z niej wybierać "Zarządzaj wpisami" i w tym okienku pojawiłaby się lista wpisów, możnaby dodawać lub usuwać wpisy.

Dodawanie nowych wpisów byłoby przy pomocy dialogu z podpowiedziami a mianowicie ja widzę to tak - po lewej duża ikona wtyczki np. logo dobrychprogramów, twittera albo rss i w zależności od tego co wpiszemy w polu po prawej to dobierze nam się automatycznie wtyczka obsługująca ten adres a jej logo po lewej stronie.

W poszukiwaniu nowych doświadczeń, programowanie w Linuksie

Ostatnio mało piszę, ogólnie inaczej gospodaruję czasem - więcej poświęcam czasu prywatnym sprawom, tak one są na pierwszym miejscu, a na boku staram się robić coś kreatywnego i o tym przeczytacie we wpisie.

Nie od dzisiaj i nie od wczoraj wiadomo, że programuję od dłuższego czasu już w Pythonie, znam także PHP ale aktualnie mało w nim piszę ponieważ skupiłem się na Pythonie i jego kosmicznych możliwościach.

nbnotify 0.5 - dużo, dużo poprawek no i obiecana obsługa RSS

Witam, przy pomocy użytkownika jaahquubel zdołałem finalnie doprowadzić projekt do porządku pod Debianem a oprócz tego zabrałem się za oddzielenie kodu obsługi dobrychprogramów od kodu głównego aplikacji i przeniesieniu go do wtyczki - dzięki temu dodałem jeszcze obsługę monitorowania kanału RSS w poszukiwaniu nowych wpisów na blogach.

Instalacja

Zalecam instalację z paczek dla Debiana (Ubuntu, Linux Mint i reszty) oraz Arch Linux: