[Społeczność] cz. 2 | Jak się przyłączyć

Witam.

Pomimo małego zainteresowania serią będę ją kontynuować, ponieważ uważam, że informacje w niej zawarte są wystarczająco ważne i ktoś inny przypadkowo może na nie natrafić przez wyszukiwarkę internetową czy w inny sposób.

Zgłaszanie błędów

Bywa czasem, że jakiś program niespodziewanie zakończy działanie - narzędzie apport potrafi wykryć tego typu "zjawiska" co znacznie ułatwia zgłaszanie błędów.

Czasami warto poświęcić 5 minut na wygenerowanie raportu i wysłanie na buglistę, dzięki temu możesz pomóc nie tylko sobie a także innym.

W zależności od typu błędu może on zostać załatany za godzinę, za kilka dni, za tydzień czy za miesiąc. Wszystko zależy od tego, ile jest błędów zgłaszanych i ile ludzi chętnych do ich naprawiania. Zadania są segregowane według priorytetów.

Tłumaczenie aplikacji

Niektórzy ludzie narzekają na brak tłumaczeń w programach OpenSource'owych - owszem czasami brakuje kilku zdań w tłumaczeniu. Dlaczego więc samemu nie przetłumaczyć tych kliku zdań? Efekt zostałby doceniony przez miliony ludzi.

Platforma www.launchpad.net oferuje bardzo wielkie możliwości jeżeli chodzi o rozwijanie projektów OpenSource'owych, w tym jest możliwość tworzenia tłumaczeń poszczególnych projektów.

Aby zacząć tłumaczyć należy zarejestrować się oraz przejść na stronę translations.launchpad.net gdzie można wybrać projekt do tłumaczenia.