Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Telefon jako pilot do MPD

Witam.

Ostatnio dorwałem ciekawego klienta MPD który ma wygląd przystosowany specjalnie dla telefonów komórkowych.

Po kilku godzinach grzebania w kodzie wniosłem Swoje poprawki tak aby mieć taki odtwarzacz jaki dokładnie chcę.

Dwie wersje

Obydwa klienty są webowe, jeden jest forkiem drugiego.

Wymagania:
- System na serwerze: Dowolny
- System na serwerze z MPD: Uniksowy
- System na kliencie (pilocie): Dowolny, na telefonie testowałem BadaOS

Oryginalny klient NeoMPC widoczny na obrazku poniżej.

Link do pobrania:Strona projektu

Cechy:+ Więcej funkcji - Brak automatycznego odświeżania playlisty, statusu mpd - Prymitywne odświeżanie w zakładce "Control"

Oryginalny klient webowy nie do końca Mi odpowiadał dlatego go nieco zmodyfikowałem, jeżeli komuś się spodoba to zmodyfikowany klient można pobrać z Mojego serwera.

Link do pobrania:webnull.kablownia.org

Cechy:

+ Automatyczne odświeżanie + Playlista na ramkach przez co może być odświeżana bez powrotu do początku strony - Mniej funkcji

Instalacja

Całość używa gotowej biblioteki mpd.class.php która łączy się z lokalnym lub zdalnym serwerem MPD.

Biblioteka którą skrypt używa potrafi to samo co lokalny graficzny klient, czyli zarządzenie playlistą, zmiana utworu, regulacja głośności dzięki czemu można łatwo zaimplementować jakąś brakującą funkcjonalność.

Aby zainstalować webklienta MPD należy pod systemami Uniksowymi wykonać: cd /var/www # katalog w którym znajduje się WWW wget "LINK" # wybierasz oryginalną wersję, czy zmodyfikowaną przeze mnie? tar xvf *mp*.tar.gz cd mp* nano config/config.inc.php

Kiedy otworzy się edytor tekstowy należy ustawić adres IP serwera MPD, użytkownika i hasło (jeżeli wymagane) oraz opcjonalnie katalog z muzyką.

Należy także pamiętać aby w /etc/mpd.conf ustawić taki sam adres IP (bind_to_address) jaki w config.inc.php - musi to być adres IP komputera na którym jest MPD (lokalny lub zdalny adres IP).

Testujemy

Ta część jest najłatwiejsza i najprzyjemniejsza - po prostu uruchamiamy przeglądarkę i udajemy się na odpowiedni adres Naszego serwera WWW ;-)

Odnośnie bezpieczeństwa to proponuję ustawić katalog klienta webowego jako prywatny (tylko dla określonych adresów IP np. dostępne tylko z lanu) ponieważ z tego co Mi się wydaje to aplikacja nie posiada zaimplementowanego logowania. 

Komentarze

0 nowych
Vifon   5 #1 01.03.2011 09:31

O widzę, że nie tylko ja na to wpadłem. Tylko, że mój klient jest strasznie brzydki od strony technicznej - łączę się przez SSH z komputerem i uruchamiam swój program napisany z użyciem ncurses. Potem on wywołuje mpc przez system(), bo mi libmpd nie działało. Ochyda.
Pierwotnie chciałem używać ncmpcpp, ale było mało "phone friendly". Mój odtwarzacz ma tylko next, prev, pause, głośność i wyświetlanie dwóch następnych i poprzednich utworów, więc obsługa z telefonu jest bajecznie prosta.

  #2 01.03.2011 17:30

Fajnie, szkoda, że zapomniałeś o podstawowej rzeczy, czyli o napisaniu obsługiwanych platform. Nie podałeś ani jednej. Screeny wyglądają na Androida, ale to tylko domysły.

  #3 01.03.2011 18:26

@Kokis0n: "NeoMPC is a web based MPD Client which is designed for a small screen device with a web browser, like a PDA or a mobile phone (although it’s taylored specifically for a screen 240 pixels wide, I might change it in the future to be a little more flexible)."

To jest klient webowy ._.

Vifon   5 #4 01.03.2011 18:31

@Kokis0n
Też na początku myślałem, że tego brakuje, ale to się chyba uruchamia przez przeglądarkę.

  #5 01.03.2011 18:46

wybaczcie brak szczegółów, byłem bardzo zmęczony i zapomniałem o kilku.
może jutro poprawię bo dzisiaj nawet komputera nie włączę (boli głowa, oczy, temperatura - chyba grypa :o)

tak na szybko bo z komórki piszę mogę podać, że test przeprowadzano nie na androidzie a na badaos z przegladarka dolphin.

calosc rzecz jasna dziala tylko na uniksach z powodu, ze mpd tez jest tylko dla uniksow, do calosci potrzeba serwera www

Recider   3 #6 01.03.2011 18:50

"NeoMPC is a web based MPD Client which is designed for a small screen device with a web browser, like a PDA or a mobile phone (although it’s taylored specifically for a screen 240 pixels wide, I might change it in the future to be a little more flexible)."

To jest klient webowy ._.
Tutaj jest wszystko jest napisane http://code.google.com/p/neompc

// a i przepraszam moderację za zamieszanie - bodajże zamieściłem prawie tego samego posta jako niezalogowany (Anonim). Nie zauważyłem, że jestem niezalogowany :P

dragonn   11 #7 01.03.2011 20:00

Hmmm.... nawet niezłe, ale na moją Nokię wole ganyremote, zaletą jest to że działa przez bluetooth (nie każdy ma jeszcze wi-fi w telefonie)

webnull   9 #8 04.03.2011 19:37

Poprawione.

  #9 06.03.2011 19:33

Ostatnio bawiłem się na symbianie programem irremote i działał fajnie na moim 15letnim kineskopowym lg. Czy to zadziała z moim telewizorem?

webnull   9 #10 08.03.2011 14:36

@chłop nz (niezalogowany)
To jaki masz monitor to nie ma znaczenia jeżeli obydwa używają portu podczerwieni do zdalnego sterowania pilotem.

  #11 18.01.2013 19:42

Witam.
A czy da się to zrobić na komputerze, jak już tam jest strona www?
Serwer www już działa ze stroną, a chciałbym jeszcze dołożyć do tego sterowanie MPD.

webnull   9 #12 11.02.2013 22:30

Pewnie, że da radę :D

  #13 12.03.2013 14:27

WebNuLL, Napisz proszę do mnie jak będziesz. :)