nbnotify 0.3 - powoli ewoluujemy naprzód! Integracja blogów z Linuksem

Witam, ostatnio przedstawiłem Wam malutką aplikację integrującą pulpit linuksowy z blogami dobreprogramy.pl - dpnotify. W ciągu następnego tygodnia projekt powoli ewoluuował i zmienił nazwę na bardziej uniwersalną "Nice Blog Notifications" oraz zamienił się w bibliotekę obsługującą... uwaga... wtyczki.

Strona projektu: https://github.com/webnull/nbnotify

Gotowe pakiety są dostępne do pobrania z serwerów lustrzanych dla Debiana oraz Arch Linux:
http://paczkownia.kablownia.org/Paczkownia/
http://s1.paczkownia.kablownia.org/Paczkownia/

UWAGA: W Arch Linux z niewiadomych przyczyn w ogóle nie działa libnotify zarówno na czystym Arch Linux jak i na Arch Bang. Jeśli naprawicie sobie problem to aplikacja będzie bez problemu wyświetlać powiadomienia.

Zmiany? Jakieś muszą być przecież...

No więc proszę Państwa, nbnotify jest teraz dostarczany w postaci biblioteki oraz klienta. Nowa architektura aplikacji pozwala na utworzenie dla niej dowolnego interfejsu graficznego np. w GTK poprzez zaimportowanie biblioteki i wywoływanie jej funkcji wewnątrz aplikacji bez użycia żadnego dbusa czy socketów.

Dodatkowo wstępnie weszła obsługa wtyczek, jednak jak na razie wtyczki mają bardzo, bardzo ograniczone API i mogą jedynie służyć do przetwarzania i wyświetlania powiadomień, jednak w planach jest także dodanie takiej funkcjonalności która zapewni możliwość dodawania obsługi dodatkowych serwisów WWW a prace za niedługo zaczną się nad wsparciem dla Twittera.

Opensource oraz re-wykorzystanie kodu

Kod obsługi wtyczek oraz logowanie do dziennika zostało przeniesione z projektu "Subget", z resztą tak samo jak i instalator który stał się od teraz biblioteką którą można dowolnie rozszerzać i wykorzystywać w dowolnych projektach.

libsubgetinstaller to nic innego jak malutka biblioteka posiadająca sama w sobie gotowe funkcje do kompilowania plików językowych, sama również wykrywa wszystkie wersje Pythona oraz używa ich do wykonania setup.py instalując końcowo wszystko do wybranego katalogu jak w środowisku "chroot" gotowego do zapakowania bądź skopiowania do rootfs.

libnotify i błędy w pokazywaniu powiadomień

Bywało wcześniej, że powiadomienia bywały urywane bądź w ogóle nie wyświetlane - teraz wszystko wysyłanie jest poprzez API libnotify czyli jak się domyślam tam gdzieś w głębi jest zaimplementowany dbus i wszystko działa jak należy.