WhatsApp kończy z niechcianymi rozmowami w grupach. Sprawdź, jak łatwo ich uniknąć

WhatsApp kończy z niechcianymi rozmowami w grupach. Sprawdź, jak łatwo ich uniknąć

Do WhatsAppa trafia nowa przydatna funkcja (depositphotos)
Do WhatsAppa trafia nowa przydatna funkcja (depositphotos)
Oskar Ziomek
03.04.2019 22:34, aktualizacja: 04.04.2019 10:35

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów, WhatsApp, w najnowszym wydaniu został wzbogacony o wyczekiwaną funkcję, która spodoba się osobom stroniącym od niechcianych rozmów. Do aplikacji trafiają bowiem ustawienia dotyczące grup, dzięki którym użytkownik może sam zdecydować, przez kogo może być zapraszany do konwersacji.

W efekcie pozwoli to uniknąć zaproszeń od obcych osób, z którymi grupowe rozmowy nie muszą należeć do przyjemności. O szczegółach nowej funkcji informuje serwis The Next Web. W ustawieniach prywatności w mobilnym WhatsAppie pojawia się opcja ustawień dla grupowych rozmów.

Użytkownik może tu zdecydować, czy zaproszenia do takich czatów będą akceptowane od wszystkich, tylko osób z książki adresowej, czy też nikogo. Użytkownicy będący w grupie zablokowanych w ten sposób osób, nie będą mogli dodać danego użytkownika do konwersacji, o czym zostaną poinformowane stosownym komunikatem.

WhatsApp w anglojęzycznej wersji i ustawienia rozmów grupowych, źródło: The Next Web.
WhatsApp w anglojęzycznej wersji i ustawienia rozmów grupowych, źródło: The Next Web.

Jak podaje The Next Web, funkcja jest dostępna dla części użytkowników już teraz. Do wszystkich osób trafi jednak dopiero w nadchodzących tygodniach. W przypadku systemu Android warto pamiętać, że aktualizacje aplikacji najczęściej nie trafiają do wszystkich użytkowników w tym samym momencie. WhatsAppa można pobrać między innymi za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

WhatsApp i walka z nieprawdziwymi informacjami

Pozostając w temacie komunikatora WhatsApp warto pamiętać o walce twórców z "fake newsami". Problem znany jest nie od dziś, jednak teraz działania w tym zakresie są szczególnie istotne głównie w Indiach, gdzie zbliżają się wybory, a na co dzień przez komunikator przesyła się najwięcej fałszywych wiadomości.

Jedno z zabezpieczeń WhatsAppa przed dezinformacją, czyli oznaczanie podejrzanych linków. Źródło: MSPoweruser.
Jedno z zabezpieczeń WhatsAppa przed dezinformacją, czyli oznaczanie podejrzanych linków. Źródło: MSPoweruser.

Twórcy aplikacji sięgają więc po kolejne rozwiązania, które mają pomóc z tym walczyć. Jednym z najnowszych jest dopiero co uruchomiony serwis weryfikujący informacje. Cały czas wykorzystywany jest także filtr antyspamowy. Więcej o sposobach twórców na walkę z fałszywymi kontami użytkowników pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)