Windows 10 20H1: w grudniu koniec wsparcia, czas na aktualizację

Strona głównaWindows 10 20H1: w grudniu koniec wsparcia, czas na aktualizację
21.10.2021 11:36
Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Użytkownicy Windowsa 10 20H1 powinni pomyśleć o aktualizacji, by nie stracić dostępu do łatek bezpieczeństwa. Jak przypomina Microsoft, ta wersja systemu operacyjnego straci wsparcie już 14 grudnia bieżącego roku.

bESPIWJh

Twórcy Windowsa 10 przypominają na Twitterze o zbliżającym się końcu wsparcia wersji 2004, znanej także jako 20H1. To wydanie Dziesiątki trafiło na rynek w pierwszej połowie 2020 roku, a od tamtego czasu system doczekał się już kilku kolejnych aktualizacji, nie wspominając o nowym Windowsie 11.

Użytkownicy, którzy do tego czasu nie zaktualizują swoich komputerów, muszą się liczyć z zakończeniem dostarczania aktualizacji przez Windows Update - zarówno tych dotyczących funkcji, jak i (przede wszystkim) łatek bezpieczeństwa. Jak wynika ze statystyk AdDuplex, wersja 10 20H1 działała pod koniec września w niespełna 15 proc. komputerów z Windows 10.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji systemu, wystarczy odwiedzić Windows Update i "sprawdzić aktualizacje". Jeśli komputer kwalifikuje się do instalacji nowej wersji (a od dawna powinno być to możliwe w każdej maszynie), nowa wersja zostanie pobrana i później zainstalowana. W zależności od tego, do jakiej wersji system będzie aktualizowany, instalacja może zająć od kilku sekund do kilkudziesięciu minut. Jak zawsze warto przy tym pamiętać o kopii zapasowej danych.

bESPIWJj
Windows 11 nie ma problemu z Pentium 4 - można instalować
Windows 11 nie ma problemu z Pentium 4 - można instalować

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESPIWJt
Komentarze (92)
bESPIWKf