Corsair //K60 RGB PRO — klawiatura z MX Viola na pokładzie

Korsarze z Fremont już nie raz udowodnili, że warto czekać na ich nowe produkty. Październik 2020 jest dla nich okresem prezentacji. Najpierw kozacka klawiatura K100, potem myszka KATAR ważąca zaledwie 69 gramów. A dzisiaj swoją premierę ma klawiatura K60 RGB PRO, która została wyposażona w totalnie nowe i ekskluzywne dla CORSAIR przełączniki Cherry MX Viola. Model ten od kilkunastu dni gości na moim biurku. Miałem okazję ze spokojem przyjrzeć się pracy tego urządzenia.

Logitech G733 LIGHTSPEED — takich słuchawek jeszcze nie było

Są na rynku takie firmy jak Logitech, które nieustannie przesuwają wytyczne przez siebie granice. Dobrym przykładem jest zestaw słuchawkowy G733 Lightspeed, który premierę miał niespełna dwa miesiące temu. Charakteryzuje się on nietuzinkową kolorystyką i wyglądem, a ponadto jest lekki i bezprzewodowy.

Headset jest dostępny aż w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, bzowym i niebieskim.

XIDU PhilMac: Mini PC dobry do biura i domu

Już chyba każdy z nas ma po wyżej uszu Covid-19, koronawirusa, maseczek i ciągłych zmian i restrykcji. Aktualnie mieszkam w kraju, w którym władza podeszła do walki z tym niewidzialnym wrogiem z bardzo spotęgowany siłą nakładania na obywateli i firmy różnych — czasem absurdalnych nakazów. Przez co wszyscy pracownicy „mojego korpo”, teraz muszą pracować z domu, a jeśli chcesz wejść do biura, to musisz mieć pisemną zgodę… W budynku oczywiście maska, odkażanie na każdym kroku i ruch jednostronny.

Yeedi K650i – mały pomocnik do domu

Pamiętacie kreskówkę Jetsonowie? Przedstawiała ona normalną rodzinkę w futurystycznej epoce, gdzie na każdym kroku wyręczała ich technologia. Jedną z bohaterek tej animacji była pokojówka Rosey, która oczywiście była cyborgiem. O takiej pomocy możemy jeszcze pomarzyć, ale dzisiejsze inteligentne odkurzacze to już duże wsparcie w utrzymaniu czystości w naszym domu.

W tej recenzji przyjrzę się odkurzaczowi Yeedi K650i, który od kilku tygodni ogarnia moje cztery kąty. Jest jedną z tańszych propozycji wśród takich gadżetów na rynku,

Nubia Watch — zajawka przyszłości?

Nubia nie poddaje się i dzielnie walczy o swój pomysł na designerski zegarek z elastycznym ekranem. Rok temu został zaprezentowany smartfon-zegarek Nubia Alpha, który okazał się tylko fajną ciekawostką, bo nie mógł konkurować ze standardowymi słuchawkami - kwestia przyzwyczajeń i wygody. W końcu cały czas traktujemy smartwatche jako przedłużenie smartfona, a nie autonomiczny gadżet.

Dlatego też producent, w kolejnym kroku, postanowił wykroić funkcję telefonu - odchudzić nieco urządzenie i spróbować sił ponownie. Tak powstał Nubia Watch, którego

Zadkiem w ErgoHeaven #2 — recenzja fotela Autonomous ErgoChair 2

Przyszedł czas na kolejną część z cyklu ErgoHeaven, w którym opisuję kolejne etapy udoskonalania mojego domowego środowiska pracy. W pierwszym tekście przedstawiałem MX Verical, a dzisiaj zaprezentuję ergonomiczny fotel, który dosłownie wygryzł poczciwego LANGFJÄLL z Ikea.

Krzesło biurowe to coś, na czym codziennie siedzimy godzinami, dlatego w dłuższej perspektywie wygodny, funkcjonalny fotel może okazać się ważniejszy, niż nowy procesor czy karta graficzna w PC, które przecież w każdym momencie da się wymienić.

Słuchawki douszne EarFun Air

Produkty marki EarFun przedstawiałem już dwukrotnie. Bezprzewodowe głośniki EarFun Go ciągle służą mi na balkonowych sjestach. Zupełnie inną historię mają bezprzewodowe fasolki Free. Niespełna miesiąc lub dwa po publikacji recenzji, zostawiłem je na biurku w pracy, urosły im nóżki i poszły zwiedzać świat. Tylko teraz nie wiem, czy poszły same, czy w czyimś towarzystwie. Dobra koniec tych żali. Dzisiaj chcę zaprezentować nowy model słuchawek dousznych EarFun o nazwie Air.