Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

BoostSound IC-BTS08 – głośnik Bluetooth

iClever to firma, której kilka rzeczy recenzowałem i muszę przyznać, że za każdym razem pozytywnie mnie ona zaskakuje. Teraz firma podesłała mi bezprzewodowy głośnik BoostSound IC-BTS08. Jest to 20 W (2x10 W) głośnik Bluetooth (4.2), który posiada wbudowany akumulator o pojemności 4000 mAh – taka pojemność swobodnie wystarczy na około 12 godzin ciągłego słuchania muzyki. Wielkość akumulatora i wbudowane dwa głośniki wpływają na wagę gadżetu, która w porównaniu z konkurencją jest naprawdę spora, bo około 812 gram.

Projekt głośnika iClever jest prosty. Całość zamknięto w prostokątnej bryle o zaokrąglonych krawędziach. Górny i dolny panel jest pokryty gumową frakturą – koloru czarnego, podczas gdy resztę ścian owija aluminiowy grill w barwach ognistej czerwieni :)

Na górnym panelu zostały ulokowane cztery dotykowe przyciski sterujące, z których każdy pełni dwie funkcję:

  • przewinięcie do poprzedniego utworu / zmniejszenie głośności
  • odebranie połączenia / parowanie,
  • pauza / play
  • przejście do kolejnego utworu listy / zwiększenie głośności

Z tyłu głośnika znajduje się manualny przycisk zasilania ON/OFF, port USB do ładowania gadżetu i gniazdo Jack – 3,5 mm.

Na spodzie zostały umieszczone 4 gumowe nóżki, zapobiegające przemieszczaniu się przy „mocnych” uderzeniach basu.

Sparowanie głośnika iClever BoostSound IC-BTS08 jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko go włączyć i przycisnąć przycisk „parowania”. W ułamku sekundy IC-BTS08 powinien pojawić się na liście urządzeń Bluetooth w naszym mobilnym urządzeniu. W notkach producenta można znaleźć informację, że maksymalna odległość urządzenia nadawczego od głośnika nie powinna przekraczać 10 metrów, dalej mogą pojawić się degradacja sygnału.

Jakość dźwięku jest zaskakująco dobra – wystarczająca do codziennego użytku i dużo lepsza od mojego Creative Labs Airwave. Wysokie i niskie tony są naprawdę w porządku. Nawet bass jest niczego sobie. Gdy głośność ustawiona jest na średnim poziomie.

Żywotność baterii deklarowana przez producenta pokrywa się ze stanem rzeczywistym. Po pełnym naładowaniu głośnik grał naprawdę około 12 godzin, przy ustawionej optymalnej głośności (sąsiedzi się nie skarżyli). Czas ładowania baterii to około 3,5 godziny od zera do pełna.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam głośnik iClever IC-BTS08 za bez wątpienia dobry produkt, który sprawdzi się w słuchaniu audiobooków lub muzyki w zaciszu domowym. Można go polecić każdemu, kto szuka niedrogiego i dobrego głośnika.

 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
  #1 29.01.2017 22:45

Kiedy się ludzie nauczycie tego, że jak piszemy o samochodach to podajemy moc silnika, prędkość maksymalną i zużycie paliwa. To podstawa. Gdy piszemy o zestawach audio, gdzie zasadniczym i najważniejszym elementem jest jakość głośników, to poza ich mocą (sinus, czy maksymalna?) podajemy pasmo przenoszenia i dynamikę. o charakterystyce całego zestawu nie wspomnę.
To nie jest recenzja, to dyletancki opis produktu.

charper   9 #2 30.01.2017 07:19

@nietak03 (niezalogowany): pan inżynier się chyba zagubił w internecie. takich informacji żądej od producenta, z reszta nie zawsze ci je da. tutaj i tak nikt by nie wiedział o co z tym wszystkim chodzi. to nawet nie jest portal dla informatyków.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.01.2017 07:20
  #3 30.01.2017 11:44

@nietak03 to nie zestaw audio tylko głośnik Bluetooth. Moc: sinus, cosinus, tangens, conatngens, bez znaczenia i tak gra, że słuchać się tego nie da za długo. Pasmo przenoszenia dla głośnika Bluetooth?, ale się uśmiałem...

  #4 30.01.2017 20:41

Przykre jest to, że jak mówimy o technice, parametrach, wypowiadają się dyletanci. To jeszcze mogę zrozumieć, nie każdy uważał na lekcjach, a może kończył szkołę ogrodniczą i tu jest specjalistą, z takim na temat upraw nie dyskutuję - nie mam wiedzy. Ale jeśli rozmawiamy o technice to językiem techniki. O tym, że ktoś nie słyszy różnicy w dźwięku odtwarzanym przez taki czy inny zestaw głośnikowy, też nie dyskutuję, dostatecznego spustoszenia w słuchu młodych ludzi dokonała byle jaka, byle jak grana muzyka, ważne że na maxa. A tak na marginesie po co jest ta recenzja - aby pokazać jakiego koloru jest obudowa i jaka jest jej faktura? I to wystarczy? charper - ucz się może też zostaniesz inżynierem i więcej będziesz umiał i rozumiał. Marketing to nie wszystko.

  #5 30.01.2017 21:24

Nie tak kolego, to zestaw nazwany umownie głośnikiem Bluetooth, składający się z odbiornika, przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy po jednym na każdy kanał, obciążone przez odpowiednio dobrane głośniki + zasilacz. Każdy z przedwzmacniaczy jak i wzmacniacz mocy ma charakterystykę przenoszenia.
Dotyczy to także głośników. Włożenie głośników do konkretnej obudowy zmienia
charakterystykę ZESTAWU. To tyle podstaw. Jeśli producent nie podaje najważniejszych parametrów swojego urządzenia decydujących o jego jakości, to ja bym takiego urządzenia nie kupił. Kupiłbyś samochód gdzie jego producent nie podałby prędkości maksymalnej, zużycia paliwa i drogi hamowania? Czy rozumiesz, że najważniejsze parametry należy podać, mimo że wiele ludzi nie będzie rozumiało o co chodzi i tak w końcu kupi ten samochód - bo czerwony?
Ale Ty nie kupisz tego czerwonego, bo za wolno jedzie i za dużo pali. Ale przy zestawie audio (bo to jest zestaw) brak najważniejszych parametrów Ci nie przeszkadza? Odrobina wiedzy nie zaszkodzi.
Też się uśmiałem, ale każdy z nas śmiał się z czegoś innego. Pozdrawiam

  #6 01.02.2017 20:25

A autorowi opisu (podtrzymuję to, że nie jest to recenzja) należą się moje przeprosiny - słowo "dyletancki" było za mocne. Doceniam jego pracę, ale czegoś mi w niej zabrakło. Pozdrawiam, proszę się nie zniechęcać moją złośliwością.
Chętnie poczytam o nowych urządzeniach.

  #7 08.02.2017 13:27

A jak wypada w porównaniu np. z JBL charge? Kolega ma ten głośnik i choć nie jest najtańszy (on brał w promocji w media expert chyba coś koło 500zł) to jednak jak kupować to wolę raz a pożądniej.

  #8 09.02.2017 17:41

@slavix (niezalogowany): W życiu jest tak, że jednak za jakość się płaci. Ja bym na Twoim miejscu brał tego JBL'a z ME bo lubię dźwięk wyższej jakości, ale jeśli zależy Ci głównie na bluetooth to spokojnie możesz brać ten tańszy.