BoostSound IC-BTS08 – głośnik Bluetooth

iClever to firma, której kilka rzeczy recenzowałem i muszę przyznać, że za każdym razem pozytywnie mnie ona zaskakuje. Teraz firma podesłała mi bezprzewodowy głośnik BoostSound IC-BTS08. Jest to 20 W (2x10 W) głośnik Bluetooth (4.2), który posiada wbudowany akumulator o pojemności 4000 mAh – taka pojemność swobodnie wystarczy na około 12 godzin ciągłego słuchania muzyki. Wielkość akumulatora i wbudowane dwa głośniki wpływają na wagę gadżetu, która w porównaniu z konkurencją jest naprawdę spora, bo około 812 gram.

Projekt głośnika iClever jest prosty. Całość zamknięto w prostokątnej bryle o zaokrąglonych krawędziach. Górny i dolny panel jest pokryty gumową frakturą – koloru czarnego, podczas gdy resztę ścian owija aluminiowy grill w barwach ognistej czerwieni :)

Na górnym panelu zostały ulokowane cztery dotykowe przyciski sterujące, z których każdy pełni dwie funkcję:


  • przewinięcie do poprzedniego utworu / zmniejszenie głośności
  • odebranie połączenia / parowanie,
  • pauza / play
  • przejście do kolejnego utworu listy / zwiększenie głośności

Z tyłu głośnika znajduje się manualny przycisk zasilania ON/OFF, port USB do ładowania gadżetu i gniazdo Jack – 3,5 mm.

Na spodzie zostały umieszczone 4 gumowe nóżki, zapobiegające przemieszczaniu się przy „mocnych” uderzeniach basu.

Sparowanie głośnika iClever BoostSound IC-BTS08 jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko go włączyć i przycisnąć przycisk „parowania”. W ułamku sekundy IC-BTS08 powinien pojawić się na liście urządzeń Bluetooth w naszym mobilnym urządzeniu. W notkach producenta można znaleźć informację, że maksymalna odległość urządzenia nadawczego od głośnika nie powinna przekraczać 10 metrów, dalej mogą pojawić się degradacja sygnału.

Jakość dźwięku jest zaskakująco dobra – wystarczająca do codziennego użytku i dużo lepsza od mojego Creative Labs Airwave. Wysokie i niskie tony są naprawdę w porządku. Nawet bass jest niczego sobie. Gdy głośność ustawiona jest na średnim poziomie.

Żywotność baterii deklarowana przez producenta pokrywa się ze stanem rzeczywistym. Po pełnym naładowaniu głośnik grał naprawdę około 12 godzin, przy ustawionej optymalnej głośności (sąsiedzi się nie skarżyli). Czas ładowania baterii to około 3,5 godziny od zera do pełna.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam głośnik iClever IC-BTS08 za bez wątpienia dobry produkt, który sprawdzi się w słuchaniu audiobooków lub muzyki w zaciszu domowym. Można go polecić każdemu, kto szuka niedrogiego i dobrego głośnika.