Łowca okazji: Vernee M5 4 GB RAM i aż 64 GB na dane!

W swojej karierze smartfonowego gostka miałem już kilka modeli Vernee, nawet jedna lub dwie recenzje pojawiły się na moim blogu. Od samego początku telefony charakteryzowały się dobrą jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami jak tę klasę cenową. Oczywiście jest zawsze Xiaomi, ale nie do wszystkich przemawia MIUI. Vernee oferował delikatnie, wręcz kosmetycznie zmienionego Androida, który dumnie nazwał VOS (Vernee Operation System). Dobrą praktyką tego producenta są aktualizacje OTA dla swoich telefonów, przez długi czas.

Dzisiaj w jednym ze sklepów, który obserwuje, znalazłem ofertę modelu M5, który do sprzedaży trafił we wrześniu. Telefon ma niewielkie rozmiary i wagę — jedyne 144 g. Obudowa została wykonana z aluminium i jest dostępna w dwóch kolorach jasnoniebieskim i czarnym. Za wyświetlanie obrazu odpowiada 5,2-calowy ekran w rozdzielczości HD (720p).

Jak wspomniałem w telefony Vernee działają pod kontrolą systemu operacyjnego VOS, który jest oparty w tym modelu o Androida 7.0. Sercem urządzenia jest ośmino rdzeniowy procesor Mediatek MTK6750. Na pokładzie znajdziemy wbudowane 4 GB RAM i aż 64 GB na nasze dane. Oczywiście musimy pamiętać, że część pamięci jest zarezerwowana przez system.

Vernee M5 zasilany jest baterią o pojemności 3300 mAh, która według producenta powinno to wystarczyć na 240 godzin pracy w stanie czuwania lub 13 godzin intensywnego użytkowania. Kamery w tym modelu to tegoroczny megapikselowy standard, czyli 13 z tyłu i 8 z przodu. Oba aparaty powinny wykonywać przyzwoite zdjęcia, porównywalne z innymi modelami z tej półki cenowej.

Będąc przy temacie ceny, bo dlatego ten wpis powstał. Aktualnie można wyrwać ten telefon w serwisie TomTop.com za cenę 119$. Pewnie zaraz ktoś skomentuje, że można go kupić gdzieś indziej taniej, ale już uprzedzam. W przypadku tego sklepu możemy go zamówić z magazynu w Niemczech, dzięki czemu unikniemy płacenia cła i dodatkowego VAT :)