Łowca okazji: wrześniowa wyprzedaż w sklepie Gearbest.com

Dziewiąty miesiąc roku to okres, w którym uczniowie i ich rodzice kupują artykuły szkolne i inne klamoty na nadchodzący rok szkolny. W końcu nasze pociechy wracają do szkoły i muszą zabłysnąć, a to nowym tornistrem, czy tabletem — oba są na T.

Żaden ze sklepów nie chce stracić okazji, aby zarobić i oferują promocję oznaczane w serwisach społecznościowych tagiem #backtoschool.

Gearbest nie czuje klimatu powrotu do szkolnej ławki, ale czuje pieniądze swoich klientów, dlatego na początek września organizuje wyprzedaż pod tytułem Łowca Skarbów(ang. Treasure Hunt). Promocja obejmuje lwią część asortymentu tego chińskiego sklepu, która przekłada się na wysoko procentowe zniżki.

Podobnie jak poprzednie akcje promocyjne, ta “wyprzedażowa impreza” składa się z trzech części. Na każdym z etapów znajdziemy się inne skarby do kupienia:

  • rozgrzewka: 29 sierpnia – 3 września
  • główny promocja: 3 września (od 9:00) – 10 września
  • after party: 10 września – 17 września

Ponadto do 9 września możemy wygenerować kupony obniżające wartość naszych zakupów do 30%.

Jakby tego było mało za trzy dni rozpocznie się gra, w której będzie można zgarnąć drona DJJ lub tablet Xiaomi Mi Pad 4. Gra będzie dostępna w aplikacji sklepu na smartfony (Google Play).

Gearbest, Chiny, WTF?

Dla tych, co jeszcze się nie orientują, wspomnę, że Gearbest jest niczym chiński Amazon. Duża ilość różnego towaru (nie tylko elektronika) w niskich cenach. Dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z chińskimi sklepami ten będzie najlepszym na początek.

Przede wszystkim dlatego, że w Gearbest udostępnia wiele metod płatności za zakupy: kartą, przelewem, usługą PayPal, a nawet naszym rodzimym Przelewy24!

Wielu ludzi powtarza jak mantrę, że zakupy za wielkiego muru są okraszone dodatkowymi opłatami: cło i VAT. Tak zgadza się warto mieć to zawsze z tyłu głowy. Jednak ten chiński sklep część swojego asortymentu lokuje w europejskich magazynach — w tym także w Polsce. Zamawiając z nich nie musimy się martwić, że z zakupionym towarem przyjdzie nam dodatkowy rachunek od Urzędu Celnego.

A nawet jeśli zdecydujemy się na wybór produktu z magazynu z Chin, to przy droższych zakupach możemy wybrać opcje wysyłki Priority Line, która chroni nas przed naliczeniem dodatkowych opłat celno-skarbowych. Choć dostawa może trwać nawet do 31 dni roboczych, to warto ją rozważyć, aby uchronić się przed dodatkowymi 23% podatku VAT od wartości przesyłki (jeśli przekracza ona wartość 22 euro).

Podczas składania zamówienia, warto zwrócić uwagę, z którego magazynu wyjedzie do nas towar. Nazewnictwo europejskich magazynów jest dość intuicyjne, dlatego też warto zerknąć na poniższą listę. Koszty towarów i wysyłki mogą się różnić, dlatego ZAWSZE przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto prześledzić ceny w innych lokalizacjach.

Lokalizacje magazynów (Warehouse):

  • Polska - CN-008 (Fast-08) - [kiedyś: GW-4]
  • Polska - CN-026 - [kiedyś: GW-10]
  • Czechy - CN-023 (Fast-23) - [kiedyś: GW-5]
  • Francja - CN-030 (Fast-30) - [kiedyś: GW-6]
  • Hiszpania - CN-029 (Fast-29) - [kiedyś: GW-16]
  • Chiny - CN-999

Ja już od dobrych kilku lat jestem gearbestoholikiem, przed każdym zakupem sprawdzam, czy na Gearbest.com nie jest taniej ;)