Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

MGCOOL Band 2, zwiastun zagrożenia dla opaski Xiaomi?

Po premierze Mi Band 2, Xiaomi zmiotło całą konkurencję na rynku smart-bandów. Dosyć, że urządzenie było sprzedawane w bardzo atrakcyjnej cenie, to jej bateria pozwalała na nieustanną pracę przez około 20 dni. Za dosłownie kilkanaście dni zacznie się przedsprzedaż propozycji od firmy MGCOOL, która chce rzucić rękawicę Xiaomi.

Za 20 dolarów bez jednego centa będzie można nabyć MGCOOL Band 2, który zaoferuje 0,66-calowy ekran OLED o rozdzielczości 64x48 pikseli, oraz baterię 80mAh o 10mAh większą niż w produkcie Mi.
MGCOOL Band 2 w połączeniu z dedykowaną aplikacją zaoferuje swoim użytkownikom funkcję powiadomień o przychodzących połączeniach, wiadomościach i innych ważnych zdarzeniach. Urządzenie zmierzy puls i posłuży jako monitor snu. Z opaski będziemy mogli sterować odtwarzaczem muzyki lub pstryknąć zdjęcie. Oczywiście gadżet będzie wodoodporny (IPX7).

Oficjalnie MGCOOL Band 2 pojawi się w sklepach 5 grudnia, także tego dnia zacznie się wysyłka zamówień przedpremierowych.

Jak myślicie, firma ma jakieś szanse w wyścigu z Xiaomi? Już niedługo się o tym przekonamy ;) 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
lordjahu   21 #1 15.11.2016 21:34

Wkurzałby mnie ten napis MGCool. A tak w MiBand 2 nie ma nic jak nie poruszysz ręką. Tym bardziej strzelam że wyświetlacz jest tylko w obrębie daty i godziny.

wojtekadams   18 #2 15.11.2016 22:25

@lordjahu: Napis można zmazac :) a z wyświetlaczem to pewnie masz rację - przekonamy się już niebawem ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 15.11.2016 22:26
KyRol   18 #3 19.11.2016 15:04

Ja tam ciekaw jestem jedynie tego jak będzie się miała sprawa API. Pierwszy Miband doczekał się nieoficjalnego API, które jest niemal kompletne. W przypadku drugiego Mibanda na razie cicho-sza, a w przypadku MGCOOL zasadniczo nie wiadmo czego się spodziewać. Jeśli w końcu znajdzie się producent opasek, który oficjalnie zacznie udostępniać API, to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że takie opaski będą się popularyzowały jeszcze bardziej poprzez społecznościowe integracje z Arduino, Raspberry Pi, zdalnymi serwerami czy usługami. Jak dotąd producenci komercyjni nie idą w tym kierunku, a szkoda.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.11.2016 15:06