Szybkie fixy
liczba publikacji: 4pierwszy wpis: 1 Czerwca 2012ostatni wpis: 17 Lutego 2018

MIUI — problem ikon rozwiązany!

Nie ukrywam, że od dobrych kilku lat jestem wielkim fanem MIUI - ta nakładka przekonała mnie do siebie swoimi szeregiem zintegrowanych funkcji (np. nagrywanie prowadzonych rozmów), których po prostu w czystym Androidzie nie ma. Poza tym wszystko w tym „systemie” jest idealnie spasowane — od prostych aplikacji na wyglądzie całości kończąc.

Dla mnie MIUI ma tylko jedną wadę jest nim domyślny Launcher, który został pozbawiony szuflady aplikacji (drawera) - na wzór zacofanego systemu od Apple.

[Raspberry Pi - moje doświadczenia] Włączenie serwera ssh podczas startu systemu.

Wczoraj opublikowałem wpis na temat pierwszych wrażeń z otrzymania Raspberry Pi. Dzisiaj pozostawię, krótką notkę jak szybko umożliwić start serwera ssh na Debian “squeeze” przeznaczonym dla Maliny. Pierwsze co musimy zrobić to odpalić konsolę z prawami administratora;

sudo su

Aby wystartować poprawnie serwer ssh, musimy wygenerować publiczny klucz RSA, robimy to w wklepując polecenie w konsoli:

ssh-keygen -t rsa

[Ubuntu] Przenoszenie aktywnych okien między dwoma monitorami za pomocą skrótów klawiszowych

Ostatnio kolega zapytał mnie czy da radę przenosić aktywne okna za pomocą skrótu klawiszowego między dwoma ekranami w systemie Ubuntu z Gnomem 2, albowiem często z takiej funkcjonalności chciałby korzystać. Z tego co wiedziałem to w "prosty" sposób nie dało się tego zrobić, ale dla chcącego nic trudnego! Poszperałem trochę i znalazłem sposób.

Z pomocą przychodzi nam pakiet xdotool (command-line X11 automation tool