Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Tractive MOTION — coś dla zwierzaka

Jakieś dwa lata temu świat zwariował na punkcie smart-bandów i każdy, kto choć 25% swojego czasu spędzał aktywnie, chciał posiadać taki gadżet. Ceny wahały się od kilkunastu złotych do tysiąca. Ja też dałem się ugiąć i kupiłem inteligentną opaskę. Do dzisiaj smart-band znajduje się na mojej ręce i już dosłownie mi w nią “wrósł”. Dane, które gromadzi, przydają mi się do monitorowania mojej aktywności - zawsze mam porównanie minionego miesiąca z bieżącym. A co, gdyby nasze zwierzaki wyposażyć w takową opaskę?

Firma Tractive właśnie poszła o krok dalej i zaczęła produkować inteligentne nasadki do obróż naszych pupili. Owy gadżet nazywa się MONTION i pozwoli on monitorować aktywność naszego zwierzaka przez 24 godziny na dobę. Wystarczy go zamontować do obroży czworonoga i sparować ze swoim smartfonem lub tabletem dzięki dedykowanej aplikacji.

W opakowaniu z Tractive MOTION, dodatkowo, znajdziemy przejściówkę, aby naładować gadżet i kilku stronicową obrazkową instrukcję.
Samo urządzanie waży zaledwie 7 gram. Jego rozmiary również nie są duże: 15 x 50 x 9 mm. Tractive MOTION został wyposażony w kilka czujników (ruchu, przyśpieszenia, temperatury i światła), a także w mały oledowy wyświetlacz, w którym między innymi można zobaczyć zebrane punkty przez zwierzaka za dnia.
Dzięki Bluetooth zawieszka może komunikować się z naszym tabletem lub smartfonem. Dodatkowo MONTION jest w 100% wodoodporny, więc nie musimy się martwić jeśli nasz czworonóg zechce popływać ;)

Aktywny zwierz to zdrowy zwierz

Aby rozpocząć nową przygodę z naszym pupilem, musimy pobrać aplikację dla MONTION, która jest dostępna na ważniejsze systemy mobilne: Windows, Android i Ios, więc nikt nie może narzekać.

Parowanie urządzenia, jest banalnie proste. Wystarczy przejść przez kilka kroków kreatora konfiguracji, w których ustawimy imię i zdjęcie naszego pupila, gatunek, ilość punktów, które musi zdobyć w przeciągu dnia. Potem tylko wystarczy przytrzymać jedyny przycisk na urządzeniu, aby zakończyć proces parowania.

Od tego momentu MONTION, zawieszony na obroży naszego czworonożnego, będzie zliczał ile kroków przebędą jego łapki w przeciągu dnia i nie tylko. A wszystkie zgromadzone informacje są czytelnie przedstawiane w aplikacji.

Na pierwszym ekranie jesteśmy informowani o aktualnym, dziennym postępie zbierania punktów przez zwierzaka. Poniżej także widzimy procentowy podział czy monitorowany czworonóg jest leniwy, umiarkowanie aktywny lub bardzo aktywny.

Kolejny ekran to “Profile”, w którym możemy wprowadzić dodatkowe informacje o naszym zwierzęciu (np. wiek, aktualna waga), kontakty placówek weterynaryjnych czy przyjmowanych lekach.

W zakładce statystyki znajduje się ogrom informacji zgromadzonych przez MONTION. Na pierwszym diagramie mamy ogólny pogląd aktywności zwierzaka. Poniżej znajduje się liczba zdobytych punktów (pet points) - naliczanie ich nie jest dokładnie wyjaśnione. Możliwe, że algorytm zmienia się zależnie od wybranego gatunku pupila. Kolejny wykres przedstawia porównanie bieżącej aktywności z dniem poprzednim. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i temperatury, możemy dowiedzieć się, czy zewnętrzne warunki także mają wpływ na zachowanie czworonoga.

Jak dokładnie to wszystko wygląda pokazują zrzuty ekranu i filmik producenta:

Magia dopiero się zaczyna

Przyczepienie inteligentnej zawieszki zwierzakowi to nie wszystko. Czasami, bez ingerencji opiekuna, nasi podopieczni są leniwi i nie ruszają się za wiele - biorą przykład z właścicieli ;)

Wyposażając się w MONTION chciałem sprawdzić, jak jest z moimi kotami - szczególnie w bieżącym okresie. Wiedziałem, że Cyna to typowy kot kanapowy, ale w Szajbie pokładałem nadzieje. Tego zwierza wszędzie pełno, wystarczy uchylić jej drzwi na podwórko i momentalnie rozpoczyna nową przygodę wybierając się na frywolną przechadzkę. Teraz, kiedy za oknem nieprzyjemna pogoda, moje zwierze zostają w domu i popadają w jesienno-zimowy letarg. MONTION w tym momencie określa Szajbę jako 99% leniwego kota, który ledwo wyrabia najniższa normę Pet punktów.

Aby zmobilizować właścicieli do większej aktywności ze swoimi zwierzętami, producent gadżetu postanowił wprowadzić w aplikacji system “odznak” (podobny do tego na dp), który naprawdę motywuje. Każde nowe osiągnięcie cieszy i zachęca do dalszej zabawy.

Oczywiście wszystkim sukcesami możemy się dzielić z naszymi znajomymi za pomocą serwisów społecznościowych. Dodatkowo aplikacja MONTION posiada zakładkę “World Rank”, w której możemy sprawdzić, jakie miejsce zajmuje nasz zwieszak w klasyfikacji światowej ;)
Ja osobiście się wciągałem po trzeciej odznace, tylko jeszcze trzeba Szajbę zmotywować.

Zakończenie

Ja z Tractive MOTION jestem bardzo zadowolony. To proste urządzenie naprawdę dostarczyło mi sporo informacji na temat mojego kota i jej codziennego trybu życia (aktywności), który przez aktualną pogodę diametralnie się zmienił. Dodatkowo dzięki odznakom wprowadził naszą zabawę na wyższy poziom. Każda mała rzecz motywuje Oceniam ten gadżet na 5+ i polecam go wszystkim, którzy spędzają aktywnie swój czas ze zwierzakami. Żałuje trochę, że nie mam psa, bo jednak kot to kot ;)
 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
GBM   22 #1 03.11.2015 20:24

@wojtekadams jak tam Asus UX305? ;)

wojtekadams   19 #2 03.11.2015 20:33

@GBM: dupa :P termin minął i musiałem odesłać.

GBM   22 #3 03.11.2015 20:34

@wojtekadams: Brawo Ty! :D

Ostatni Mohikanin   27 #4 03.11.2015 20:43

Mój prawie szesnastoletni kundel swoją "aktywnością" zamuliłby takiego MONTION-a w trzy dni :)

wojtekadams   19 #5 03.11.2015 20:58

@GBM: Brawo Ja ! ^^

Dimatheus   23 #6 03.11.2015 23:06

Hej,

Kurcze, chyba muszę taki sprawić mojej kawi domowej. :P

Pozdrawiam,
Dimatheus

eimi REDAKCJA  17 #7 04.11.2015 11:10

O, dzięki, też to zamówię dla mojej Loli :D

MaXDemage   19 #8 04.11.2015 11:37

a jak by do tego podłączyć moduł binarny z-vawe.. hmm ;) chyba mam gadżet pod choinkę dla siebie

wojtekadams   19 #9 04.11.2015 11:49

@eimi: jak będziesz miał to możemy rywalizować :)

Axles   18 #10 04.11.2015 12:18

Gdzie ty wypatrujesz te gadżety i czy to nabywasz wszystko czy do testów otrzymujesz?
Kolejny świetny gadżet, no i swoimi blogami zachęcasz do zakupu tego typu urządzeń, no normalnie lepiej niż Pan Gadżet :P

wojtekadams   19 #11 04.11.2015 13:20

@Axles: Szukam, szukam :) 60% gadżetów kupuje - później sprzedaje i tak w kółko ;)

edmun   13 #12 04.11.2015 14:46

L60 za miernik kroków dla pupila? Ja jednak postoję.

  #13 04.11.2015 15:12

Dobre, choć ja szukam czegoś dedykowanego dla teściowej..

  #14 04.11.2015 16:58

@garbaty_predator (niezalogowany): Tak, też na coś takiego czekam. Aktualnie sprawdzam lokalizację mamusi za pomocą udostępniania geopozycji w google+ Przydałoby się jednak jakieś powiadomienie, gdy zbliży się zbyt blisko domu...

  #15 04.11.2015 17:37

"Aby rozpocząć nową przygodę z naszym pupilem, musimy pobrać aplikację dla MONTION, która jest dostępna na ważniejsze systemy mobilne: Windows, Android i Ios, więc nikt nie może narzekać."

Ja ponarzekam, gdzie Symbian? No cóż, na mnie nie zarobią. :)

Axles   18 #16 05.11.2015 13:24

@wojtekadams: To za ile chcesz sprzedać :) Napisz na maila itp.