Tronsmart Smart USB Charger – ładowarka dla Geeka

W domu posiadam nie jedno urządzenie, które co jakiś czas muszę naładować… telefon, tablet, powerbank, czy głośnik Bluetooth - niektórym jeszcze muszą doliczyć smart-zegarki czy eFajki. Czasami dochodzi do takich sytuacji, że muszę czekać na swoją kolej, w końcu nie jestem jedynym domownikiem. Ale nie do kabelka do ładowarki lecz do samego gniazdka sieciowego. W dziwnym świecie żyjemy :) Już od dawien dawna chodziło mi po głowie kupić ładowarkę posiadającą więcej niż jedno gniazdko USB. Szukałem i znaleźć nie mogłem dobrego kandydata, ponieważ miałem jedno “wyśrubowane“ wymaganie, żeby na jeden port przypadało minimum 2A. Wszystko co znalazłem na portalach aukcyjnych miało faktycznie 2A, ale łącznie dla obu lub więcej portów.

W końcu trafił mi się Tronsmart Smart USB Charger - ładowarka, która dała wolność moim gniazdkom. Otóż owy gadżet posiada aż 5 portów USB, do których możemy podłączyć dowolny kabelek i naładować nim nasze urządzenie. Na dodatek jest to ładowarka 5V/8A, zaś na pojedynczym porcie możemy uzyskać do 2,4A, więc swobodnie naładujemy nim większość jak nie wszystkie urządzenia mobilne. Kosa prawda?

Wydawało by się, że taka ładowara będzie dużo większa od standardowych! Jednak inżynierowie z Tronsmart się postarali i posiada ona kompaktowe rozmiary 91/60/26mm, a także waży nie dużo, bo tylko ~160 gram.

Będąc przy rozmiarach i wadze, warto wspomnieć, że urządzenie zostało wykonane z błyszczącego białego plastiku, który sprawia wrażenie wytrzymałego. Trzymając ładowarkę w dłoni mamy wrażenie, że jest to porządnie wykonany sprzęt. Na spodzie urządzenia zostały umieszczone cztery małe gumowe nóżki, które mają uchronić od samowolnego przesuwania się - jak wiadomo z praktyki często to i tak nic nie daje :). Wszystkie gniazda USB zostały umieszczone na jednej ściance.

Teraz chyba najważniejszy punkt mojej notki - użytkowanie/ładowanie.

Ogólnie prędkość ładowania jest naprawdę przyzwoita. Dla przykładu Samsunga Galaxy S4, który posiada pojemność baterii 2600mAh naładujemy w krócej niż 75minut - w wiem bo sprawdziłem - więcej tak wysoko-markowych telefonów nie mam w zasięgu ręki :). Producent chwali się, że układ zastosowany w ładowarce to VoltIQ - inteligentne wykrywanie maksymalnego prądu wejściowego dla podłączonych urządzeń, przez co zwiększa się kompatybilność i szybkość ładowania. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system zapewniający ochronę przeciw przepięciową.

Dla mnie ładowarka Tronsmart rozwiązała wszystkie problemy, które miałem do tej pory z ładowaniem. Teraz mam zajęte jedno gniazdko sieciowe, a w zamian otrzymuje 5 wydajnych portów, dzięki którym naładuje każdy swój sprzęt. Ową ładowarkę można “chapnąć” za cenę max 25 dolarów. Naprawdę szerze ją polecam!

wojtekadams