Zidoo X9 - krótka notka o nowych funkcjach

Od mojej recenzji Zidoo X9 minął miesiąc i warto by było wrócić na chwilę do tego urządzenia. Albowiem jako jedno z nielicznych otrzymuje regularne aktualizację OTA.

Po za poprawianiem błędów i optymalizacja funkcji boxa inżynierom z działu R&D starczyło czasu na wprowadzenie dwóch zupełnie nowych opcji, o których warto wspomnieć. Aktualna wersja, która dostępna jest
dla Zidoo X9 to v1.0.2.8 - pojawiła się ona 20 marca i jak na razie możemy ją pobrać jako paczkę z linka dostępnego na forum, zaś jako aktualizacja OTA powinna być dostępna na początku przyszłego miesiąca.

Zidoo Remonte Control

Pierwszą z nowych funkcjonalności, która pojawiła się w wersji v1.0.2.7 jest Remote Control. Aby z niej skorzystać musimy przeskanować QR Kod naszym telefonem/tabletem, po czym otrzymamy linka do owej aplikacji.

Po instalacji uzyskamy możliwość sterowania Zidoo X9 za pomocą naszego mobila. Aplikacja RC została wyposażona w szereg funkcji (pilot, myszka, pad, obsługa gestami), które ułatwią nam sterowanie boxem:

Dość ciekawą opcją jest możliwość uruchomienia dowolnej zainstalowanej aplikacji na X9, dzięki czemu unikniemy nadmiernego klikania - błądząc po Launcherze. Warto wspomnieć że RC został wyposażony dodatkowo w opcję wywołania “zrzutu ekranu”.

Zidoo NAS Kit

Z kolei Zidoo NAS Kit to osobna aplikacja, którą możemy pobrać z forum Zidoo. Jest to program, rozszerzający możliwości X9 o funkcję mini NASa.

Dzięki nie mu będziemy mogli udostępnić zasoby naszego boxa poprzez protokołu Samba, FTP lub SSH (Dropbear), czy pobrać pliki z sieci Torrent przez klienta Aria2 lub Transmission. Zaś do zarządzania tymi opcjami został przygotowany webowy interfejs.

Jak widać Zidoo X9 to produkt ciągle rozwijany i jak tak będzie dalej się działo to stanie się jednym z najbardziej ciekawych kąsków na rynku Androidowych odtwarzaczy.

Oby tak dalej Zidoo!