Nowy smartfon Redmi z NFC ma być "królem opłacalności". Xiaomi chce znów zaskoczyć ceną

Strona główna Aktualności
Flagowy Redmi ma być wyjątkowo opłacalnym zakupem (GettyImages)
Flagowy Redmi ma być wyjątkowo opłacalnym zakupem (GettyImages)

O autorze

Fanów Xiaomi, a od kilku miesięcy także odrębnej już marki Redmi, powinna ucieszyć wiadomość o zbliżającej się premierze flagowego smartfona, który ponownie ma zaskoczyć wyjątkową opłacalnością. Prezes marki, Lu Weibing, na łamach serwisu Weibo zdradził kilka wskazówek dotyczących nowego modelu. Jeśli cena będzie naprawdę atrakcyjna, na rynek trafi urządzenie, które sprosta oczekiwaniom wielu klientów.

Już teraz wiemy, że nowy smartfon ma być wyposażony w procesor Snapdragon 855 i cechować się dobrym aparatem i czasem pracy na jednym ładowaniu. Prezes zdradził także, że urządzenie zostanie wyposażone w ekran o wyższych proporcjach ekranu, co jednak w dobie dążenia do minimalizacji szerokości ramek wyświetlaczy nie powinno być żadnym zaskoczeniem.

Jak wynika z doniesień z tego samego serwisu mikroblogowego, nowy smartfon Redmi dostanie ekran o przekątnej 6,4 cala, 8 GB pamięci operacyjnej, 128 GB na dane oraz główny moduł aparatu z trzema obiektywami.

Flagowiec Redmi ma być także wyposażony w NFC i złącze minijack. Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowy sprzęt miałby trafić na rynek. Xiaomi przyzwyczaił swoich klientów do bardzo częstych premier, które odbywają się stosunkowo szybko po pierwszych zapowiedziach tego rodzaju.

Nie wszystkie warianty Redmi dla każdego

W kontekście smartfonów Redmi warto dodać, że zgodnie z polityką firmy, nie wszystkie warianty oferowanych produktów są dostępne dla klientów z różnych regionów świata. Po raz pierwszy kupujący mieli się okazję o tym przekonać przy okazji premiery modelu Note 7, który w wariancie Pro nie jest oficjalnie dostępny na terenie Europy.

© dobreprogramy
s