2 lata z Xperią Z3 — dobry wybór?

Dość dawno nie pisałem już nic o zakupionej pod koniec 2013 roku wówczas flagowej Xperii Z3 w wariancie Dual Sim. Stali czytelnicy być może pamiętają, że zmiana podyktowana była chęcią posiadania czegoś jeszcze lepszego niż wtedy bardzo dobra Z1, również od Sony. Czy postawienie po raz kolejny na smartfon od Japończyków to był dobry pomysł? Myślę, że ponad dwa lata od zakupu to idealny moment by podzielić się spostrzeżeniami na ten temat. O tym właśnie będzie dzisiejszy wpis – podsumowanie nieco ponad dwóch lat z Sony Xperią Z3.

Recenzja Sony Xperia E5

Pomimo tego, że najwięcej uwagi poświęcamy flagowym smartfonom to trudno ignorować fakt, że najwięcej sprzedaje się modeli budżetowych - i to nie jest tylko specyfika naszego, lokalnego rynku. Przez ostatnie dwa tygodnie miałem sposobność sprawdzić w praktyce obecnie najnowszego przedstawiciela od Sony w tym segmencie - Xperię E5 w ciekawym, czarno - szarym kolorze. Czy nowy budżetowy smartfon od Sony to na pewno dobry wybór? Czy może lepiej poszukać nowego flagowca sprzed około dwóch lat? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

Czy warto kupić Call Of Duty: Infinite Warfare (PS4)?

Aktualna generacja konsol nie rozpieszcza graczy jeśli chodzi o wybór gier FPS - tych, w porównaniu do poprzedniej generacji wciąż wychodzi bardzo mało. Dlatego też dwa lata temu swoją uwagę zwróciłem na wtedy najnowszy COD: Advanced Warfare. Gra okazała się sporym, pozytywnym zaskoczeniem. Niestety wydane rok później Black Ops 3 było dalekie od ideału.

Recenzja Sony Xperia XZ

Pewną tradycją stały się już jesienne debiuty nowych flagowych urządzeń od Sony. Nie inaczej stało się w tym roku - po wiosennych premierach mało wyróżniających się od poprzedników smartfonów przyszedł czas na pierwsze od czasu Z3 poważne zmiany w tym względzie. Jak bardzo różni się najnowszy flagowiec XZ od swoich poprzedników - X Performance czy Z5? Czy wprowadzony nowy design to krok w dobrą stronę? i wreszcie czy najnowsze urządzenie jest warte uwagi wszystkich poszukujących nowego urządzenia? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

HyperX Cloud Revolver — test słuchawek dla graczy ponad podziałami

Przez ostatnie dwa miesiące miałem okazję przetestować niedawno zaprezentowany przez wydzieloną z koncernu Kingston firmę HyperX zestaw słuchawkowy Cloud Revolver. To słuchawki stworzone głównie z myślą o graczach i to tych wymagających, aczkolwiek ich uniwersalność powinna umożliwiać wykorzystanie ich także w innych celach jak oglądanie filmów czy zwykłe rozmowy głosowe. Czy zestaw spełnia pokrywane w nich przez potencjalnych użytkowników oczekiwania? Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

Recenzja Sony Xperia X Compact

Przez ostatnie dwa tygodnie testowałem najnowszy smartfon od Sony stworzony z myślą o tych, którzy oczekują możliwości flagowców w mniejszej obudowie. W ostatnich latach ten japoński producent właśnie tego typu smartfonami zdobył na całym świecie spore uznanie - bowiem w przeciwieństwie do konkurencji montował w pomniejszonej wersji te same, flagowe podzespoły, dzięki czemu użytkownik miał do dyspozycji wysoką wydajność w mniejszej obudowie. Tym razem jednak model Compact powstał na bazie lokowanego na środkowej półce modelu X, co wydaje się psuć całą ideę tych urządzeń.

Recenzja Sony Xperia XA

Pomimo tego, że najwięcej uwagi poświęcamy flagowym smartfonom to trudno ignorować fakt, że najwięcej sprzedaje się modeli budżetowych - i to nie jest tylko specyfika naszego, lokalnego rynku. Przez ostatnie dwa tygodnie miałem sposobność sprawdzić w praktyce obecnie najnowszego przedstawiciela od Sony w tym segmencie - Xperię XA w ciekawym, ciemno szarym kolorze. Czy nieformalny następca udanego modelu M5 jest od niego lepszy? Czy warto kupić Xperię XA jeśli szukamy tańszego urządzenia? Między innymi na te właśnie zagadnienia odpowiem w dzisiejszej recenzji.

Recenzja Lenovo YOGA 900

W ramach akcji "Przetestuj sprzęt od Lenovo" przez ostatnie dni miałem okazję sprawdzić w codziennym użyciu tytułowy ultrabook konwertowalny - Yoga 900. Skąd ten wybór?Powodów było kilka: chęć sprawdzenia sprzętu, który powinien móc konkurować z ofertą Apple nie tylko na papierze lecz także w praktyce, chęć wypróbowania czegoś podobnego do posiadanego Smart PC Samsunga i wreszcie chciałem zobaczyć, czy ekran 13,3" jest na co dzień wygodny. Czy YOGA 900 spełnia pokładane w niej oczekiwania?

Zestaw i wykonanie

Recenzja Sony MDR-NC750 — nie tylko Hi-Res Audio

Wraz z Xperią X Performance miałem okazję przetestować najnowszy zestaw słuchawkowy dla smartfonów od Sony, który obsługuje nie tylko autorską technologię eliminacji hałasów z otoczenia, lecz także jest kompatybilny ze standardem High-Resolution Audio. Czy jednak za świetną specyfikacją w parze idzie też jakość dźwięku, wygoda codziennego użytkowania? Zapraszam do recenzji.

Kilka informacji wstępnych

Słuchawki Sony MDR-NC750 to zestaw dedykowany oficjalnie ostatnim urządzeniom z linii Xperia:

  • X
  • X Performance
  • Z5

Recenzja Sony Xperia X Performance

Przez ostatnie dwa tygodnie miałem przyjemność testować najdroższy model z najnowszej serii urządzeń Xperia: X Performance. Jak się spisuje ten flagowiec od Sony z perspektywy posiadacza Z3? Czy wprowadzane przez Sony nowości są warte zainteresowania tak przeciętnego, jak i wymagającego użytkownika? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

Xperię X spakowano w kartonowe pudełko dobrej jakości, na bokach którego umieszczono ciekawie się prezentujące grafiki a zamknięcie zdobi duża litera X. Całość pod względem designu przypomina znaną z urządzeń Apple prostotę.