Sony Xperia XA Ultra — recenzja

Choć dla wielu osób korzystanie na co dzień z urządzeń z ekranem powyżej 5” jest nie do zaakceptowania to trudno ukryć fakt, że takie smartfony w ostatnich latach zdobyły popularność, jakiej nie spodziewali się nawet ich producenci. Przez ostatnie dwa tygodnie miałem możliwość przetestować nową Xperię XA Ultra – smartfon z ogromnym, aż 6” ekranem. Czy korzystanie z niewątpliwie tak dużego urządzenia jest na co dzień wygodne? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

Sony Xperia X i szybkie ładowanie UCH10 — recenzja

Kupując smartfon zwykle wybieramy między czarnym, szarym i rzadziej białym wariantem koloru obudowy. Przez ostatnie dwa tygodnie miałem przyjemność testować przedstawiciela nowej serii smartfonów od Sony w ciekawym, zielonozłotym kolorze. Czy połączenie możliwości flagowych urządzeń z tańszym, ale nadal bardzo dobrym układem Snapdragon 650 to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie niekoniecznie flagowy procesor, lecz przede wszystkim funkcjonalne urządzenie? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

Sony Xperia X wraz z UCH10 Quick Charger — pierwsze wrażenia

Z niewielkim opóźnieniem mam okazję przetestować jednego z trzech przedstawicieli najnowszej serii smartfonów od Japończyków - tytułowy model Xperia X, który pomimo, że wydaje się być kolejnym, jedynie lekko ulepszonym smartfonem to jednak już na pierwszy rzut zaskakuje pod kilkoma względami.

Seria X - nowe rozdanie?

Niespodziewanie na początku tego roku firma Sony ogłosiła zerwanie z linią smartfonów Xperia Z, którą postanowiono zastąpić znaną fanom Sony literą X.

Czy warto jeszcze rozważyć zakup Xperii Z2?

Choć najwięcej uwagi poświęcamy zwykle najnowszym w danej chwili flagowcom, to nie da się ukryć tego, że na rynku wciąż największą popularnością cieszą się smartfony kosztujące poniżej połowy ceny nowych topowych modeli. Urządzenia z średniej półki, nawet te najnowsze często zmuszają nas do wielu różnorakich kompromisów, na które musimy przystać kupując taki sprzęt. Z tego też powodu coraz częściej spotkać się można z sugestią zakupu flagowca sprzed roku lub dwóch a nie najnowszego budżetowego modelu.

Xperia Z3 Dual po 18 miesiącach od zakupu — dobra decyzja?

Pierwsze tygodnie z nowym smartfonem to czas, w którym zwykle niełatwo jest wykryć ewentualne wady projektu danego urządzenia, której zazwyczaj ujawniają się po dłuższym okresie. Gdy 18 miesięcy temu decydowałem o wyborze nowego telefonu wiele osób sugerowało, że jest to błędna decyzja. Mając jednak doświadczenie z produktami Japończyków postanowiłem raz jeszcze im zaufać – szczególnie, że specyfikacja Z3 pod wieloma względami była wyjątkowa na tle konkurencji a i wykonanie urządzeń tej firmy daje poczucie obcowania z produktem premium.

Recenzja Sony SmartWatch 3

Przez ostatnie dwa tygodnie miałem przyjemność sprawdzić w codziennym użyciu zaprezentowany przez Sony już jakiś czas temu tytułowy SmartWatch 3, który jest pierwszym zegarkiem tej firmy działającym na bazie platformy Android Wear - skrojonego na potrzeby tych urządzeń systemu od Google. Jak się sprawuje taki zegarek na co dzień? Czy Android Wear jest lepszy od dotychczasowych rozwiązań? Między innymi na te pytania odpowiem w dzisiejszej recenzji.

Zestaw i wykonanie

Gravity Rush Remastered — recenzja wersji na PS4

Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że szczególnie lubię gry wydawane przez Sony na wyłączność na PlayStation, a także wszystko to, co wyłamuje się z masowo powielanych przez studia na całym świecie schematów. Dlatego już przed kilku laty zwróciłem uwagę na Gravity Rush, które było jedną z pierwszych gier na mobilną konsolę. Biorąc jednak pod uwagę to, że preferuję rozrywkę na dużym ekranie z zakupu Vity zrezygnowałem, a o tym ciekawym tytule zapomniałem na długie miesiące.

Recenzja Sony Xperia M5

Przez ostatnie dwa tygodnie miałem przyjemność przetestować nowy smartfon od Sony ze średniej półki - tytułową Xperię M5. Choć największym zainteresowaniem w sieci cieszą się najdroższe modele, to jednak najwięcej sprzedaje się tańszych urządzeń. Bezpośredni poprzednik M5 - M4 Aqua zaskoczył mnie starannością wykonania i możliwościami - czy następca jest jeszcze lepszy? Zapraszam do recenzji.

Zestaw i wykonanie

Xperia M5 pakowana jest w płaskie, dość duże, kartonowe pudełko, w którym obok smartfona znajdziemy ładowarkę, kabel USB i standardowo już papiery:

Spóźnione wrażenia z bety trybu sieciowego Uncharted 4

W weekend między 4 a 7 marca bieżącego roku wszystkim zainteresowanym kolejną częścią przygód Nathana Drake'a Sony we współpracy z deweloperem gry udostępniło beta testy trybu multiplayer tego nadchodzącego hitu od Naughty Dog (inaczej być nie może biorąc pod uwagę dorobek tej ekipy w ostatnich latach). Choć oczywiście to tryb dla jednego gracza jest w tej serii najważniejszy, to jednak multplayer również jest tutaj pełnoprawnym elementem i nie powinno się go zupełnie ignorować.

Recenzja Sony Xperia Z5 Premium

Gdy po raz pierwszy światło dzienne ujrzała informacja o pierwszym na świecie smartfonie z ekranem 4K z rezerwą podszedłem do takiego pomysłu - przecież FullHD jest rozdzielczością w zupełności wystarczającą nawet jeśli chodzi o niemal dwukrotnie większe tablety. Z radością więc skorzystałem z możliwości przetestowania tego modelu, co też przez ostatnie czternaście dni czyniłem. Czy warto zainteresować się tym przecież nie tanim smartfonem? Czy faktycznie jest to produkt premium? Zapraszam do recenzji

Zestaw i wykonanie