Hudway- nawigacja idealna?

Przeglądając Wykop.pl natrafiłem na link do eksperymentalnej nawigacji będącej póki co w stadium beta. Program pozwala nam wyświetlić trasę nie jak to zwykle jest tylko na ekranie urządzenia ale na szybie naszego samochodu- technologia przyszłości już jest? postanowiłem sprawdzić jak się ten program spisuje za dnia jak i wieczorem. W samochodzie mam półkę pod szybą więc miejsce na test jest ;)

krótki pokaz możliwości aplikacji na filmiku twórców:

Z technicznych rzeczy wspomnieć trzeba, że aplikacja opiera się o mapy Google- póki co nie zawiodłem się na ich działaniu, więc nie powinna być to wada.

W teorii...

w teorii jak widać wygląda to świetnie- każdy kierowca chyba marzy o nawigacji, która przez całą drogę nie świeci w oczy- teraz może się to spełnić.
Twórcy podają, że program najlepiej działa w słabym oświetleniu, nocą, w czasie opadów śniegu i deszczu. Ja postanowiłem sprawdzić jak to działa także za dnia bo wtedy to najczęściej zdarza mi się przemieszczać.

.... w praktyce...

  • za dnia
  • już przy zachmurzeniu całość prezentuje się bardzo słabo- nawigacja jest widoczna na szybie ale o spojrzeniu bez wpatrywania się przez dłuższą chwilę można zapomnieć co nie wplynie pozytywnie na bezpieczeństwo- mówiąc inaczej nie polecam tego rozwiązania jeśli poruszamy się głównie za dnia. Ekran mojej Xperii Z1 został na czas testów ustawiony na maksymalną jasność co nic nie zmienia.

  • wieczorem/nocą

  • Wieczorem i nocą jest zdecydowanie lepiej- ekran jest widoczny na szybie. Problematyczne jest tylko to, że aby było dobrze widoczne musimy ekran dać stosunkowo blisko szyby oraz włączyć jasność ekranu na maks możliwości co sprawia, że bateria smartfona zostaje zużyta o wiele szybciej niż normalnie oraz co istotne kierowca i tak ma "jasne źródło światła" w zasięgu wzroku co na dłuższą metę tylko męczy wzrok. Lepiej już skorzystać z normalnej aplikacji Google Maps i ściemnić ekran.

    Podsumowanie

    po testach niestety stwierdzam, że choć pomysł świetny to całość sprawdza się tylko nocą lub późnym wieczorem. Szkoda bo w teorii prezentowało się świetnie ;)

    brak zdjęć z testów spowodowany brakiem dostępu do innego aparatu niż smartfon na którym testowałem aplikację