Microsoft - Ubi Surface już w sprzedaży

Można już składać zamówienia na Ubi Surface- zestaw, który pozwala z każdej powierzchni zrobić tablet- np. na stole. Dzięki tej technologi zwykły stół może stać się ogromnym tabletem (w porównaniu do "typowych tabletów").

Czym to właściwie jest?

Dzięki Ubi Surface zwykły stół, tablica czy nawet ściana staje się interaktywnym ekranem, który docenić mogą nauczyciele czy firmy. Działanie całości świetnie obrazuje poniższy filmik:

Aby każda powierzchnia mogła stać się "tabletem" twórcy musieli opracować technologię pozwalającą wyeliminować sprzętowy ekran. Z pomocą przyszedł Kinect i projektor.
Tak duży tablet byłby oczywiście bezużyteczny bez dostosowanego oprogramowania, dlatego UBI software współpracowało z twórcami aplikacji aby ci dostarczyli soft pod UBI Surface.

Ubi Surface może znaleźć zastosowanie w...

- interaktywne zajęcia z uczniami, studentami

- sklepach jako tablice informacyjne

- grach np. Angry Birds :D

i wiele, wiele innych zastosowań. Możliwości są nieskończone....

Ile to kosztuje?

Ubi Surface, jak zapewne się domyślacie do tanich nie należy. Należy zakupić Kinect for Windows (kosztujący ok. 250$), projektor, komputer z oprogramowaniem UBI kosztującym zależnie od wersji od 149$ (Basic) aż do 1,499$ za wersję enterprise.

Podsumowanie

O ile użytkownik domowy raczej nie będzie zainteresowany zakupem Surface "XXL" tak może to być całkiem przydatne dla szkół czy firm. Co sądzicie o Ubi Surface ? Moim zdaniem świetny pomysł choć nie tani...

Więcej informacji o projekcie na blogu msdn, który jest źródłem grafiki numer dwa.