PS4- darmowy cross game chat, 2000 znajomych i inne nowości

Pierwszy po Hotzlotowy poświęcam znowu PS4 gdyż pojawiło się ostatnio trochę ciekawych informacji, o których nie wszyscy mają okazję się dowiedzieć ;)

1) Darmowy cross Game chat

Czym jest CGC zapalonym graczom raczej tłumaczyć nie muszę, dla tych mniej obeznanych krótkie wyjaśnienie: Cross Game Chat to funkcja umożliwiająca głosową i tekstową komunikację międzyt graczami grającymi w różne tytuły / gdy jedna osoba gra a druga nie itd.
Funkcji tej wiele osób z PS3 zazdrości posiadaczom xboxa360. Co ciekawe jednak, w przypadku nowej konsoli Sony za tą funkcję nie będziemy musieli płacić gdyż do działania nie będzie wymagać abonamentu PS+

2) Jeszcze więcej znajomych

Posiadacze PS3 mogą mieć maksymalnie 100 znajomych na swojej liście. Na PS4 liczba ta wzrasta do 2000 osób.

3) Vita nie w każdej grze zastąpi pada

Na twitterze Shuei Yoshida poinformował, że Vita będzie mogła służyć za kontroler tylko w grach, w których twórcy dodają tą funkcję.

4) Drive Club będzie w sprzedaży także razem z konsolą

Niemiecki Amazon dodał do oferty zestaw PS4+ gra DriveClub za 349 euro (40 więcej niż za samą konsolę) co daje oszczędność około 20 euro. Warto mieć jednak na uwadze, że zestaw ten nie będzie szczególnie opłacalny gdyż 90% graczy wykupi PS+, w którym ta gra pozbawiona kilku samochodów i tras będzie darmowa z opcją rozszerzenia do pełnej wersji. Osobiście liczę na zestawy z Infamousem lub Killzonem w podobnej cenie ;)

5) Sony informuje...

- będzie konferencja Sony na Gamescomie, 20 sierpnia o 19:00. Oczywiście transmisja będzie.
- raz na kwartał niezależni twórcy będą mieli spotkanie z Sony w Wielkiej Brytanii
- po raz kolejny potwierdzono, że do korzystania z takich usług jak netflix nie będzie potrzebny płatny abonament PS+
- na starcie PS4 będzie tylko w jednej wersji kolorystycznej, którą widać na wszelakich filmikach od czasów E3

6) Gamestop ujawnia...

... możliwą datę premiery kolejnej gry z serii InFamous: Second Son: 1 kwietnia 2014 roku. Oczywiście nie jest to w żaden sposób potwierdzony termin premiery jednej z ciekawszych produkcji ale moim zdaniem całkiem realny: w końcu premiera ma być niedługo po debiucie konsol. Kwiecień byłby jak znalazł ;)

7) Youtube...

Z poniższego filmiku dowiecie się min. jak się będzie nazywał kolor PS4 dostępnej na starcie, zobaczycie samą konsolę po raz któryś z kolei oraz usłyszycie odpowiedzi na 9 pytań odnośnie PS4. Osobiście polecam zapoznać się z innymi filmikami na profilu PlaystationAccess na YT.

Podsumowanie...

PS4 coraz bliżej już więc z każdym kolejnym tygodniem możemy spodziewać się jeszcze większej ilości newsów. Osobiście czekam na PS4 z lekką niecierpliwością ale jedno wiem: przed PS4 jest jeszcze co ograć na PS3: Beyond: 2 Souls - kolejny po The Last Of Us "tytuł roku" i GTAV a to tylko wierzchołek góry gier :D
PS: śledźcie mój blog bo w najbliższych dniach planuję serię całkiem moim zdaniem ciekawych wpisów bardziej zgodnych z tematyką główną blogów serwisu DP ;)

Na koniec jeszcze odsyłacz do poprzednich wpisów o PS4