Snote w praktyce czyli o notowaniu na tablecie XE500 Samsunga

W jednym z wpisów poświęconym zakupionemu już ponad miesiąc temu obiecałem, że zrobię mały pokaz możliwości autorskiej aplikacji Samsunga do notowania- tytułowej Snote.
Z aplikacją wiąże się oczywiście dołączany do tabletu rysik oparty na technologii firmy Wacom- uznanego producenta tabletów graficznych.

Funkcje aplikacji Snote

Snote ma wiele funkcji, z których "czołowe" to:

z funkcji dodatkowych wymienić można wyszukiwanie rozwiązań formuł matematycznych np. równań- niestety nie pokazuje nam "dojścia do wyniku" a tylko wynik i wklejanie zdjęć z aparatu, nagrań wideo do notatki...

.... zamiast się dalej rozpisywać zapraszam do krótkiego filmiku, na którym pokazałem co potrafi Snote:

kilka uwag do filmiku:


  • 1
  • trzymanie 11.6" tabletu jedną ręką w pionie aby zrobić zdjęcie jest niewygodne i przez to zdjęcie, które widzicie na filmiku wyszło słabo. Jeśli trzymamy stabilnie tablet rękami to zjęcie wychodzi dobrej jakości (szczególnie na potrzeby notatek)
  • 2
  • ok 55 sekundy, gdy po przypadkowym dotknięciu znajdującego się na dole przycisku dodaj stronę, widać, że podczas notowania warto włączyć funkcję Spen only (tylko rysik), która to wyłącza na obszarze aplikacji reakcję na dotyk palca (obsługujemy tylko rysikiem) (w systemie dalej możemy się poruszać palcem) - uchroni nas to przed przypadkowym wciśnięciem ręką czegoś i pozwala na położeniu rąk na tablecie a nie trzymanie ich w pionie :)

Podsumowanie

Jak widać Snote to prawdziwy "kombajn" do tworzenia notatek. 10 grudnia miną 2 miesiące od zakupu tabletu i użytkowania Snote. Po tym czasie stwierdzam, że aplikacja jest świetna a jej funkcje bardzo bardzo przydatne. Jeśli ktoś zamierza kupić tablet do prowadzenia notatek to Snote powinien być obowiązkowym wyposażeniem tabletu. Niestety dla wielu osób jest on dostępny tylko na tabletach Samsunga, co z drugiej strony jest zaletą dzięki temu aplikacja jest dobrze zoptymalizowana :)