Wacom Intuos S- mobilny tablet graficzny- rozpakowanie i pierwsze wrażenia

W pierwszym po Hotzlocie wpisie chciałbym przedstawić Wam tablet firmy Wacom przeznaczony dla entuzjastów grafiki czyli model z serii Intuos. Opisywany dziś tablet to model Intuos S, który wygrałem na Hotzlocie ;)

Zestaw, opakowanie

Jak widać na filmie w zestawie obok tabletu znajdziemy rysik, płytkę z oprogramowaniem, podręcznik startowy (jest między innymi w polskiej wersji), kabel USB-USB mini, który niestety nie jest zbyt długi (~1m) oraz kartę gwarancyjną. Opcjonalnie dokupić można coś w rodzaju adaptera do podłączenia bezprzewodowo do komputera. Osobiście uważam, że jest to całkowicie zbędne.

Na plus zaliczam zdecydowanie opakowanie, w jakim Wacom dostarcza swój sprzęt- jest to wytrzymały karton, który wygląda całkiem ładnie. Sprzęt zabezpieczony jest dodatkowo przez specjalną podkładkę tekturową w środku, która zapobiega lataniu zawartości. W dobie "eko opakowań" rozlatujących się jeszcze nim do końca rozpakujemy nowy nabytek jest to warte odnotowania.

Dołączany rysik jest duży ale przy tym lekki i wygodny. Zdecydowanie lepszy patent niż drobna konstrukcja stosowana przez Samsunga w urządzeniach z serii Note/ATIV (bazująca na technologii Wacom'u). Niestety tablet Samsunga nie wykrywa tego rysika.

Tablet- specyfikacja

Kierując się kartą produktów Wacom dołączoną do zestawu zlotowego oraz opisem na pudełku specyfikacja wygląda następująco:

- obsługa piórka jak i dotyku, gesty

- wymiary 210x178x10 mm, 310 gram

- 1024 stopnie czułości, wielodotyk,

- okrągłe menu, 4 przyciski konfigurowalne, Ekran ExpressView

- zgodny z Widows Xp i nowsze, OS X 10.5.8 (tylko z Intel procesor)

- cena sugerowana 99€ (ceneo.pl: od 376PLN )

- gwarancja D2D

- rysik nie potrzebuje baterii, ma 2 przyciski

Tablet- wykonanie

Tak jak wspomniałem na filmiku- Wacom wykonał tablet z dobrej jakości materiałów. Nie jest to metal (a przynajmniej nie wygląda na to) ale bardzo dobrej jakości plastik. Całość została dobrze spasowana, nic nie skrzypi. Sprzęt złożono z dwóch części- czarnej i srebrnej- większa część spodu jak i powierzchnia aktywna są szare a reszta czarna- krótko mówiąc dobór kolorów zachowawczy ale moim zdaniem najlepszy z możliwych ;)

Na spodzie są cztery gumki więc tablet stabilnie leży na blacie. Intuos S zapewnia moim zdaniem za sprawą kompaktowych rozmiarów dużą mobilność- łatwo go będzie można ze sobą zabrać bez obawy o nadmierny rozrost bagażu.
Także na rysik przygotowano mocowanie na górnej części tabletu (to niebieskie), którego szerokość można regulować (w tym miejscu zaznaczę, że warto zapoznać się z poradnikiem startowym;) )

Tablet- przed pierwszym podłączeniem

Zanim podłączę nowy sprzęt mam zwyczaj przynajmniej pobieżnie przejrzeć dostarczone poradniki startowe czy instrukcje- ot, żeby czegoś nie popsuć ;)
Nie inaczej było w tym przypadku. Zacząłem od poradnika startowego. Niestety, choć jest w języku polskim wiele z niego się dowiemy- w zasadzie dowiemy się tylko jak włączyć pierwszy raz tablet. Pozostałe informacje zostały podane zdecydowanie w zbytnio uproszczony sposób. Rozumiem, że to tylko poradnik startowy ale bez przesady- jeśli już producent decyduje się na umieszczenie jakiejś informacji powinien ją konkretnie opisać... Dodam, że w innych językach jest identycznie.
Posiadacze Windows 7 i nowszych jeśli są połączeni z internetem nie muszą nic robić- sterownik zostanie pobrany i zainstalowany. W innym przypadku musimy skorzystać z płytki, na której w jednym z folderów znajdziemy plik licencji oraz pdf z parametrami. Przydałaby się od razu pełna instrukcja a nie tylko informacja z poradnika startowego z linkiem do informatora o gestach i innych broszurach. ...

Podsumowując...

Myślę, że Intuos s to ciekawy sprzęt, który może się przydać do różnych zastosowań... W najbliższych dniach będę testował ten tablet dokładniej i w następnym wpisie omówię wady i zalety.Na ten moment poza słabym poradnikiem startowym nie mam żadnych zastrzeżeń.